Грецькі військові розкритикували схему німецького канцлера Олафа Шольца з постачання грецької бронетехніки Україні в обмін на німецькі БМП, як занадто складну й нереалістичну.
Грецькі військові розкритикували схему німецького канцлера Олафа Шольца з постачання грецької бронетехніки Україні в обмін на німецькі БМП, як занадто складну й нереалістичну. Раніше Шольц заявляв, що "пишається" запланованим обміном радянських БМП, що перебувають на озброєнні Греції, на німецькі бойові машини "Мардер".
Як інформує Lviv.Media, про це пише німецький таблоїд Bild.
Про угоду щодо постачання бойових машин радянського виробництва БМП-1, які Греція закупила у 1990-их роках з запасів колишньої НДР німецький канцлер оголосив минулого тижня. ( НДР - Німецька демократична республіка, радянський сателіт на території східної Німеччини - ред.).
Раніше військово-політичне керівництво України неодноразово зверталось до Німеччини з проханням поставити або бодай дозволити закупівлю танків та бойових машин піхоти "Мардер", які знімають з озброєння німецького Бундесверу. Проте щоразу канцелярія Шольца знаходила все нові й нові причини для відмов - починаючи з загрози "третьої світової війни" та страху перед застосуванням німецької техніки на території росії, і закінчуючи тезами про те, що українцям буде "складно опанувати нову техніку".
[caption id="attachment_33155" align="aligncenter" width="1024"] Канцлер Німеччини Олаф Шольц
Фото: REUTERS[/caption]
За інформацією німецьких журналістів з міністерства оборони Греції, схема, яку запланував Шольц, все займає занадто багато часу. Високопоставлений представник міністерства в Афінах сказав:
"Може пройти щонайменше два місяці, поки перша БМП з Німеччини може прибути на грецькі острови, де ми використовуємо БМП-1" - говорить високопоставлений представник міністерства в Афінах.
Наприклад, Афіни наразі все ще чекають запрошення для свого спеціального комітету до Німеччини для перевірки БМП Marder. До складу комітету входять п’ять-шість військових експертів, яким доручено перевірити стан бойових машин і визначити, які з них отримати.
Вимоги: гарний стан та майже повна бойова готовність. У Німеччині потрібно було б підготувати використані БМП, деякі переробити. ︎ Потім вони прибудуть до Греції – спочатку тільки на материк. Там БМП знову перевірятимуть і перефарбують у кольори грецьких військових. ︎
[caption id="attachment_33158" align="aligncenter" width="1024"] Німецькі БМП Marder, які уряд Шольца принципово відмовляється постачати Україні.
Фото: funky1opti[/caption]
Афіни хочуть відправити в Україну старі БМП виробництва НДР лише тоді, коли німецькі БМП будуть на полігоні на островах поблизу Туреччини з необхідними боєприпасами.
"Коли Україна отримає танки з кільцевого обміну? Коли війна закінчиться? План Шольца – це просто нонсенс", - заявив високопоставлений чиновник міністерства оборони Греції німецьким журналістам:
Крім того, на очевидну недолугість запропонованої німецьким канцлером схеми поскаржився колишній міністр оборони Греції.
"Це цирк. Насмішка і над Україною, і над Грецією. Ми даємо Україні старі танки з боєприпасами, а отримуємо трохи менш старі без боєприпасів", - говорить експосадовець.
Як пишуть німецькі журналісти, єдиним пояснень таких дій, а також відмови уряду Німеччини напряму поставляти техніку Україні, є те, що Олаф Шольц не хоче безпосередньо допомагати Україні, але не хоче цього відкрито визнавати.
Нагадаємо, як повідомляло Lviv.Media, пропагандисти держави-терориста використовують угодовську позицію канцлера Німеччини для поширення тез про “агресивність” України.