Посвідчення учасника бойових дій є одним із найголовніших документів ветеранів. У "Юридичній сотні" розповіли, що робити захисникові, якщо посвідчення загубилось чи зіпсоване.
Якщо статус учасника бойових дій отримано відповідно до рішення міжвідомчої комісії, утвореної Міністерством ветеранів, потрібно:
за можливості, опублікувати оголошення в газеті про втрату документа із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, що на ньому вказані і зібрати необхідний пакет документів, а саме:
- заява про заміну зіпсованого чи втраченого посвідчення з уточненням причин втрати. Заява пишеться в довільній формі, але в ній має бути обов’язково зазначений номер мобільного телефону заявника;
- оголошення в газету про втрату документа із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, що на ньому вказані.
- зіпсоване посвідчення, якщо воно було пошкоджено
- копія втраченого посвідчення (за наявності) або зазначення номеру, серії посвідчення та дати видачі;
- копії паспорта заявника, а саме 1,2, 11 та 12 сторінки;
- копія ідентифікаційного коду заявника;
- 2 фотографії, розміром 3*4.
Згодом документи слід відправити на електронну пошту Міністерства ветеранів dpi@mva.gov.ua, а фотографії – через "Укрпошту" на адресу Міністерства ветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001).
Якщо втрачене чи зіпсоване посвідчення було видано без участі міжвідомчої комісії, потрібно:
військовослужбовці мають написати рапорт про відновлення посвідчення у відділ кадрів оперативного командування, якому підпорядкована військова частина, що видавала посвідчення. До нього слід додати такі документи:
- довідка з відділу поліції про те, що військовослужбовець написав заяву про втрату посвідчення;
- копія оголошення в газету про втрату документа із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, що на ньому вказані;
- копія військового квитка;
- копії паспорта заявника, а саме 1,2, 11 та 12 сторінки;
- довідка про проходження служби в зоні АТО (ООС) із зазначенням періоду;
- фотографії, розміром 3*4.
Люди, які були демобілізованими, повинні написати заяву до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем обліку. Звідти вже зроблять запит в ту установу, яка видала посвідчення, і видадуть нове.
Нагадаємо, у Львові працює Офіс підтримки родин військовослужбовців. Яку допомогу тут можна отримати, розповідаємо за посиланням.