ПЦУ почала процес повернення Києво-Печерської Лаври

Синод Православної Церкви України звернеться до Кабміну, аби отримати в користування один з храмів Верхньої Лаври.

Учора, 23 травня відбувся Синод Православної Церкви України, на якому керівництво канонічної православної конфесії ухвалило рішення про створення чоловічого монастиря "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра". Крім того, Синод попросив предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія звернутися до Уряду, аби отримати у користування один з храмів Верхньої Лаврі. 

Про це повідомив офіційний сайт Православної Церкви України.

"Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир)", - йдеться у офіційному комюніке Синоду. 

Зауважимо, що Києво-Печерська Лавра була у рейдерський спосіб захоплена прихильниками так званого Московського патріархату ще 1992-го року, після того, як тодішній ОМОН застосував силу проти вірян української церкви та вигнав їх з території монастиря.

З 1994-го року Києво-Печерську Лавру очолює одіозний митрополит Павло, який за свою любов до дорогих авто та розкішного способу життя отримав у соцмережах прізвисько "Паша-мерседес".

Довідка: Зауважимо, що так звана УПЦ МП (Російська православна церква в Україні) станом на сьогодні продовжує визнавати своїх легітимним очільником Кіріла Гундяєва, московського патріарха та одного з найближчих соратників володимира путіна, який благословив російську армію на варварську війну проти України. На окупованих територіях відомо про факти співпраці священник МП з окупантами, а також їх участі у диверсійній та підривній діяльності проти ЗСУ.

Сам очільник МП в Україні, митрополит Онуфрій, відомий тим, що багато років відмовився засудити російську агресію проти України, а 2015-го року був єдиним, хто відмовився піднятися під час зачитування імен загиблих героїв на урочистому засіданні Верховної Ради, аби вшанувати їх пам’ять.

Вже після повномасштабного вторгнення росії, 12 травня 2022 року синод УПЦ Московського патріархату заявив, що діяльність попереднього президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу й заснування української єдиної помісної церкви стали одним із приводів для вторгнення Росії у 2022 році.