Дефіцит палива в Україні став наслідком цілеспрямованих дій окупантів зі знищення паливної інфраструктури
Дефіцит палива в Україні став наслідком цілеспрямованих дій окупантів зі знищення паливної інфраструктури. Відомо, що російські війська завдавали прицільних ударів по нафтобазах в різних регіонах України, а також бомбардували Кременчуцький нафтопереробний завод, робота якого станом на зараз призупинена.
Про це сьогодні, 17 травня, піл час онлайн-наради щодо подолання паливної кризи заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Участь у ній взяли профільні міністри, очільники Державної прикордонної та митної служби та голова НАК "Нафтогаз України", а також представники бізнесу.
Шмигаль підкреслив, що через знищення російським агресором нафтопереробної інфраструктури та нафтосховищ в Україні виник дефіцит пального. Водночас за словами голови Уряду, українська влада повністю сприяє й допомагає бізнесу, щоб подолати цю кризу на ринку пального. Зокрема, прем'єр нагадав, що держава вже знизила ПДВ з 20% до 7% на бензин, дизельне пальне та скраплений газ і погодила нульову ставку акцизу на ці позиції.
Нагадаємо, з початку повномасштабного російського вторгнення ворог завдає прицільних ракетних ударів по об'єктах інфраструктури. Зокрема, під час ракетних обстрілів Львова були вражені паливні резервуари та електричні підстанції, а також частково пошкоджена залізнична інфраструктура.
Уряд запевнив, що робить все можливо задля подолання дефіциту пального. Сьогодні, 17 травня, прем'єр-міністр України Денис Шмиагль повідомив про домовленість з лідерами Європейського союзу щодо створення "коридорів солідарності" задля безперешкодного постачання палива до України.
Додамо, дефіцит пального на ринку зумовив збільшення шахраїв і бодяжників, які продають неякісне пальне та обманюють автомобілістів. Про найбільш поширені схеми читайте тут.