• Головна
  • Новини
  • Картину Марії Примаченко продадуть на аукціоні, щоб допомогти ЗСУ

Картину Марії Примаченко продадуть на аукціоні, щоб допомогти ЗСУ

Хочеться сподіватись, що картина таки залишиться в Україні

Київські приватні колекціонери передали картину Марії Примаченко на потреби Збройних сил України. Роботу художниці будуть продавати з аукціону, який організує благодійний фонд ведучого, волонтера та громадського діяча Сергія Притули. Про це пише "УП".

Картина "Квіти виросли коло четвертого енергоблоку" створена у 1990 році. Витвір мистецтва до волонтерського штабу Притули передав водій Ігор Паламарчук.

"Спершу я поставився до пропозиції скептично. Але Ігор приніс картину в офіс. Я на неї подивився і офігів!" – каже Притула.

Притула вирішив продати картину з аукціону, а виручені кошти віддати на потреби ЗСУ.

Фото: скрін з відео Сергія Притули

"Для мене ця картина є безцінною, це – частина культурного спадку як України, так і світу. Але в тому, що б творчість Примаченко пішла на те, щоб ми бомбили орків, є симовлізм. Оскільки вони бомбили її музей. Картина присвячена четвертому еноргоблоку ЧАЕС. А там поряд орки рили окопи в Рудому лісі", – говорить Сергій Притула.

У проведенні аукціону волонтерам допомагають відомі українські галеристи, які вже провели оцінку твору. Родина Марії Примаченко відмовилася від роялті на користь ЗСУ.

Аукціон триватиме 5 днів. Про його початок Притула оголосить на своїх сторінках в соціальних мережах.

"Закликаю всіх долучитися. В мене єдине прохання: коли придбаєте її, зробіть все, щоб картина залишилася в Україні", – говорить волонтер.

Директорка приватного музею "Духовні скарби" Дарья Добриян – дружина Ігоря Паламарчука – говорить, щоб ніколи не продала цю картину, якщо б не війна.

"Марія Примаченко – це те, що найбільше асоціюється з Україною у світі. І нам би хотілося підтримати цей тренд і армію", – каже вона.

Нагадаємо, на Київщині через обстріли сталася пожежа в Іванківському історико-краєзнавчому музеї, який містив близько 20 творів художниці Марії Примаченко. Згодом з'явилася інформацію, що деякі картини вдалося врятувати.