Через бомбардування та обстріли пошкоджено 927 закладів освіти
167 загиблих та майже 300 постраждалих - стільки дітей в Україні стали жертвами російського насилля. В Офісі Генпрокурора наголошують: ці цифри не є остаточними. Адже поки що немає інформації з окупованих територій.
Також не всі випадки встановлені у тих населених пунктах, які вже вдалось звільнити. Йдеться, зокрема, про Маріуполь, окремі населені пункти Київської, Чернігівської та Луганської областей.
"За отриманими даними найбільше постраждало дітей у Київській - 78, Донецькій - 81, Харківській - 64, Чернігівській - 49, Миколаївській - 39, Луганській - 31, Запорізькій - 22, Херсонській - 29, столиці - 16, Сумській - 16, Житомирській - 15 областях", - кажуть в Офісі Генпрокурора.
Розповіли і про конкретні випадки агресії росіян щодо дітей.
- 25 березня в Харківській області внаслідок обстрілів житлових будинків в селах Мала Рогань та Вільхівка військовими РФ загинула 13-річна дівчинка.
- 4 квітня внаслідок обстрілів збройними силами РФ Авдіївки Донецькій області поранено двох малолітніх дітей.
- Із лікувального закладу КНП "Обласний дитячий кістково-туберкульозний ценр м. Маріуполь" військовослужбовцями РФ примусово вивезено 12 дітей, які перебували там на лікуванні.
- Матір-виховательку Дитячого будинку сімейного типу разом з її 8 дітьми-вихованцями, 3 власними дітьми та 3 прийомними примусово вивезено з м. Маріуполя Донецької області до міста Саранськ Російської Федерації.
Через бомбардування та обстріли пошкоджено 927 закладів освіти. 83 з них зруйновано повністю.
Нагадаємо, українські рятувальники створили мультфільм, який наочно показує дітям, як діяти, коли почули звук сирени. А лікар-психіатр Орест Сувало каже, що батьки мусять взяти відповідальність над своїм емоційним станом, а тоді вже – над станом дитини.