Більшість законопроєктів стосуються війни
Сьогодні, 1 квітня Верховна рада провела пленарне п'яте пленарне засідання з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Більшість з ухваленого стосується насамперед війни. Розповідаємо про найголовніші із законопроєктів.
Законопроєкт про націоналізацію майна росіян та колаборантів
Депутати ухвалили законопроєкт, який дозволяє націоналізувати майно громадян Росії та українців, які заперечують факт російсько-української війни.
Націоналізувати також можна майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.
Крім того, закон зазначає, що все націоналізоване майно не просто спрямують на користь держави Україна, а "в рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації".
Закон про встановлення винагороди за передачу ЗСУ військової техніки рф
Відтепер українцям офіційно платитимуть за передачу техніки окупанта ЗСУ. Винагорода передбачається як для військових рф, так і для громадян України. Встановили винагороду в наступних розмірах:
- бойовий літак (винищувальної та штурмової авіації) — 1 000 000 доларів;
- бойовий вертоліт — 500 000 доларів;
- реактивна система залпового вогню — 25 000 — 35 000 доларів;
- танк, наземна артилерія (самохідна) — 100 000 доларів;
- бойова машина піхоти (десанту), бронетранспортер, броньована розвідувально-дозорна машина — 50 000 доларів;
- військовий автомобіль (вантажний, спеціалізований), військовий тягач, військові інженерні машини: розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладних, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод — 10 000 доларів;
- корабель 1 або 2 рангу — 1 000 000 доларів;
- корабель 3 або 4 рангу — 500 000 доларів;
- судно військового (допоміжного) забезпечення — 200 000 доларів;
- судно малогабаритного бойового (розвідувального) призначення — 50 000 доларів.
Закон про заборону окупаційної символіки та визнання росії терористом
Верховна Рада прийняла Закон про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну. Також відповідно до законопроєкту:
- засуджується військове вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну;
- забороняється будь-яка пропаганда російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України;
- використання символіки військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну визнається окремим видом пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України;
- визначається, які зображення є символікою військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну. Такою символікою, зокрема, є латинські літери "Z" і "V", які використовують як символи вторгнення в Україну.
Законопроєкт про додаткові підстави для звільнення від військової служби під час воєнного стану
Законопроєкт встановлює додаткові підстави для звільнення від служби під час воєнного стану:
- вагітність;
- відпустка для догляду за дитиною;
- звільнення одного з подружжя, якщо обоє проходять військову службу і мають неповнолітню дитину (дітей);
- виховання неповнолітньої дитини (дітей) самостійно.
Жінки та чоловіки з неповнолітньою дитиною (дітьми) та чоловіком або дружиною, які проходять військову службу, можуть отримати відстрочку від призову за мобілізацією та на строкову службу.
Додамо, також сьогодні народні депутати внесли у Парламент законопроєкт, яким пропонується змінити текст Гімну України. Відповідно до пояснювальної записки, викладення Державного Гімну України в новій редакції ознаменує новий історичний етап розвитку Української держави та закріпить перемогу в боротьбі за існування та захисту незалежності.