Тепер 6 частин Монументу можна побачити на території комплексу музею, на проспекті В. Чорновола, 45-Г.
Демонтаж Монумента бойової слави Радянських збройних сил на вул. Стрийській тривав з кінця квітня, а на початку червня до музею "Територія терору" привезли відомий горельєф пам'ятника (він налічує 21 фрагмент) та частини «Громадянської війни». Усі фігури деформовані та порізані.
«Коли відбувався демонтаж, ми консультувалися зі скульпторами та митцями про те, чи можна зібрати ці горельєфи в купу, бо вони були демонтовані усі в різний спосіб. Так, можна, але все залежить від фінансування реставрації», — розповіла директорка музею “Територія терору” Ольга Гончар.
Крім горельєфів на перенесення чекають фігури солдата і жінки, які розташовані на передньому плані скульптури. Коли вони будуть у музеї і чи будуть взагалі - поки що невідомо. Зараз працює комісія, яка вирішить долю цих об’єктів.
Ольга Гончар зазначила, що музей збирає колекцію радянського монументального мистецтва, яка була у публічному доступі. Її будуть експонувати та досліджувати.
Серед них — фонтан «Кульбаба», пам’ятник Юрію Великановичу та Василю Пересаді. На прикладі цієї колекції розроблена екскурсія, яка розповідає про творців монументів та як вони постраждали від тоталітарних режимів.
Додамо, музей "Територія терору" працює зі середи по неділю. Про колекцію радянського монументального мистецтва більш детально можна дізнатися під час екскурсії. Повна її вартість — 150 гривень, пільгова — 75.
Нагадаємо, у 2018 році виконком Львівської міської ради прийняв рішення про демонтаж скульптури, що розташовувалась на розі вулиць Стрийської та Героїв Майдану. Уже за рік знесли 30-метрову стелу.
Трохи пізніше Монумент слави показали на виставці сучасного мистецтва у Відні «Україна між вогнем і вогнем», де українські пам’ятники представляли історію про декомунізацію в Україні.