• Головна
  • Новини
  • У Міжнародному суді ООН почали слухання справи за позовом України проти Росії

У Міжнародному суді ООН почали слухання справи за позовом України проти Росії

Україна просить встановити запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття

Сьогодні, 7 березня, у Міжнародному суді ООН стартували слухання за позовом України проти Росії у справі щодо звинувачень в геноциді. У МЗС повідомили, що делегація України представляє в Міжнародному суді ООН правову позицію в справі проти Росії, відповідно до Конвенції від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

"Росія маніпулює міжнародним правом та, зокрему, згаданою Конвенцією, яка є фундаментальним міжнародним договором у сфері захисту прав людини, та використала її для збройної агресії проти України", - йдеться у повідомленні.

Тож сьогодні делегація України звертається до Міжнародного суду ООН з проханням призначити наступні запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття:

  • Російська Федерація має негайно зупинити розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії на території України.
  • Російська Федерація повинна невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші збройні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях

"Українська дипломатія продовжує боротися проти російських загарбників на всіх фронтах, у тому числі юридичному. Ми відстоємо не лише свою свободу та незалежність, але і весь міжнародний правопорядок. Міжнародний суд ООН має стати на бік України та невідкладно призначити запобіжні заходи: наказати Російській Федераціі негайно припинити бойові дії", - каже міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Додамо, Міжнародний кримінальний суд почав збір доказів нападу Росії на Україну. 38 держав на чолі з Великою Британією увечері 2 березня подали позов до Міжнародного кримінального суду проти Росії за її варварське вторгнення в Україну, повідомив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан сам ініціював розслідування злочинів Росії проти України. Дії окупанта він кваліфікує як “військові злочини” та “злочини проти людства”. Експерти уже вбачають у цій справі перспективу стати “Нюрнбергом 21 століття”.