Основні проєкти "Великого будівництва" у 2022 році
Державна програма "Велике будівництво", яка спрямована на масштабну розбудову якісної інфраструктури в Україні, продовжить роботу і цьогоріч. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він розповів про основні проєкти, які планують втілити у 2022 році. Серед них:
Одеська, Миколаївська та Херсонська області стануть одними з головних регіонів, де у 2022 році будуватимуть та оновлюватимуть дороги. Так, на Одещині оновлять трасу М-14 Одеса –Миколаїв – Херсон. Зараз це дорога другої категорії. Вона двосмугова та перевантажена. Її мають перебудувати у дорогу першої категорії. Також в Україні почнеться масштабне оновлення дороги Київ – Одеса. Крім того, цього року стартує побудова Київської обхідної дороги.
Такі комплекси передають інформацію про порушення габаритно-вагових норм до Центру обробки даних габаритно-вагового контролю Державної служби з безпеки на транспорті (Уктрансбпезпеки) і допомагають зберігати дороги від руйнування. Восени в Україні в Україні дані збирали з 52 майданчиків WiM.
Станом на початок листопада 2021 року Укрзалізниця оновила середнім ремонтом 730 км колій, капітально відремонтувала та реконструювала майже 252 км колій.
Планують реалізувати щонайменше 500 енергоефективних проєктів коштом Фонду енергоефективності. У сумі з бюджетними та кредитними коштами хочуть здійснити термомодернізацію 5 тисяч будинків.
У 2021 до програми відібрали 57 проєктів для реалізації та виділили на них кошти. Із них — 31 об’єкт державної форми власності, а 26 — об’єкти комунальної форми власності. Серед проєктів такі знакові об’єкти, як Одеська філармонія, Національний художній музей та Консерваторія Чайковського у Києві, Костел у Підгірцях, комплекс на Хортиці, Хотинська фортеця. На кінець 2021 року лише 13 із 31 об'єктів державної власності повністю відреставрували. Інші планують завершити цьогоріч.
Загалом затверджений бюджет на "Велику Реставрацію" на 2022 рік становить 3 млрд грн. На ці кошти планується реалізувати ще 100 нових проєктів.
У рамках цієї програми хочуть за 3 роки висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років — збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.
Мова про проєкти щодо розвитку прикордонної інфраструктури та будівництво аеропортів, зокрема двох — на Донеччині.
Один із аеропортів планують розмістити на півдні — в районі Маріуполя, а другий на півночі регіону — біля Краматорська та Слов'янська. Передбачають, що другий аеропорт використовуватимуть і мешканці Луганської області.
Поблизу Маріуполя аеропорт має з'явитися вже цього року.
Кошти фонду внутрішніх водних шляхів підуть на фінансове забезпечення обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані, будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання об'єктів інфраструктури водного транспорту, навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства, функціонування, реконструкції, ремонту та розвитку річкової інформаційної системи, розвиток інфраструктури водного транспорту, утримання, реконструкцію, ремонт, технічного переозброєння й охорону судноплавних шлюзів, а також витрати на використання цих споруд для пропуску суден.
Усе це дасть змогу збільшити обсяг вантажоперевезень упродовж 3-5 років до 30 млн тонн на рік. Своєю чергою це створить додатковий дохід для держави до 13-16 млрд грн на рік.
З державного бюджету планують витратити орієнтовно 20 млрд гривень на реконструкцію обласних лікарень для дітей і дорослих.
Реконструювати будуть відділення і корпуси однієї дитячої і однієї дорослої обласної лікарні в кожному обласному центрі. Оновлюватимуть фасади, будівлі, за необхідності — будуватимуть хірургічні відділення, вертолітні майданчики. Усі лікарні також обладнають новою медичною технікою.
Додамо, наступного року реалізовуватимуть програму "Активні парки — локації здорової України". Це тисячі локацій по всій країні, де українці зможуть займатися спортом.