Найбільше покращень українці побачили у сфері доріг та цифрових технологій
На думку українців у 2021 році найкращими досягненнями була перемога боксера Олександра Усика, успіх українських паралімпійців в Токіо та програма "Велике будівництво". Про це свідчать результати опитування соцгрупи "Рейтинг".
Близько 20% людей назвали головними перемогами розширення послуг в застосунку Дія, масову вакцинацію та вихід збірної футболу до чвертьфіналу Євро 2020.
13-14% опитаних вважають основним досягненням ухвалення закону "Про олігархів" та санкції проти Медведчука. Ще 7-9% обрали досягненням старт ринку земель й договір про відкрите небо з ЄС, 4-5% - "Кримську платформу й успіх "Go A" на Євробаченні. Лише 2% сказали, що жодних досягнень в цьому році не було.
Найбільше покращень українці побачили у сфері доріг та цифрових технологій. Зокрема, 60% опитаних вважають покращення протягом останнього року стану доріг.
Протягом року матеріальне становище не змінилось для 40% опитаних, для 50% - погіршилось та лише для 9% - покращилось. Також більшість вказали відсутність змін в таких сферах, як стабільність курсу гривні та свободи і демократія.
80% опитаних побачили погіршення в ситуації з тарифами на комунальні послуги та 90% опитаних та з цінами на основні товари і ліки.
Якби вибори президента відбулись найближчим часом, то 24,2% проголосували б за Володимира Зеленського. Петра Порошенка підтримали б 13,7%. Окрім того, за Юлію Тимошенко проголосували б 9,6%, за Юрія Бойка – 9,2%.
Аудиторія опитаних - українців від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.
Нагадаємо, Lviv.media розповідало, третина українців готова чинити опір російському агресору. Про це свідчать результати опитування.
За результатами опитування, кожен третій респондент – 33,3% – готовий чинити збройний опір. Готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору – 21,7%. Загалом, одним або іншим способом чинити опір готові 50,2% українців. Серед інших опцій – виїхали б у більш безпечний регіон – 14,8%, виїхали б закордон – 9,3%, нічого б не робили – 18,6%. Ще 12,1% не визначилися із відповіддю, а 1,1% відмовилися відповісти на запитання.