• Головна
  • Новини
  • Польща попередила Україну про ризики міграційної кризи: що це означає

Польща попередила Україну про ризики міграційної кризи: що це означає

Білорусь може перекинути мігрантів з польського напрямку на український

Польща попередила Україну про ризики міграційної кризи, яка з білорусько-польського кордону може перекинутися на білорусько-український та українсько-польський кордон. Про це сказав польський прем’єр Матеуш Моравецький під час виступу у Сеймі.

Цієї ночі десятки мігрантів прорвалися через кордон із Білорусі до Польщі. Деяких людей вже вдалося повернути назад на лінію кордону.

 Що відбувається на білорусько-українському кордоні

Режим Лукашенка організував міграційну кризу на білорусько-польському кордоні кілька місяців тому. У прикордонній зоні скупчилися тисячі біженців з країн Близького Сходу та Центральної Азії. Білоруські спецслужби цілеспрямовано направляють мігрантів до КПП. Зараз ситуація досягає своєї кульмінації.

Lviv.Media поспілкувалося на цю тему із координатором "Білоруського кризового центру у Львові" Олексієм Францкевичем.

У цих таборах знаходяться цілі сім'ї, які хочуть потрапити в Європу. Люди платять по 3 500 доларів, аби потрапити в Білорусь за туристичною візою, а звідти вже прорватися в ЄС. Польща не є пунктом призначення для біженців, а лише транзитною зоною до Німеччини та інших країн Західної Європи. У цих країнах соціальні умови для біженців набагато лояльніші, ніж в Польщі.

"Очевидно, що за цією кризою стоїть не лише Лукашенко, а й Путін. Згадайте тільки міграційну кризу 2015 року, та які наслідки це спричинило. Лукашенко робить це все свідомо, він використовує цю міграційну кризу у своїх цілях, аби знову почати переговори з ЄС, які після псевдовиборів 2020 року припинилися, а його режим тепер ізольований від світу", — каже Олексій Францкевич.

Кількість мігрантів планують лише збільшувати. За словами очільника білоруської організації, зараз ведуться домовленості про 40 рейсів в Білорусь на тиждень з цих арабських країн, що ще більше, ніж зараз.

Чому Україна опинилася під загрозою

Якщо Польща та країни Балтії таки зможуть стримати натиск і закрити кордони, то велика ймовірність того, що ці натовпи нахлинуть в Україну.

"Далі просто нікуди. У Білорусі вони лишатися не можуть, Росія теж не їхня мета, а більше сусідів в Білорусі, окрім України, немає. Це залишиться їхнім єдиним варіантом. Але знову-таки, їхня ціль — Європа", — пояснює Олексій Францкевич.

Літаками доставляти цих біженців не зможуть, адже зараз повітряний простір України закритий для білоруських літаків.

Тобто під загрозу потрапляють сухопутні кордони України з Білоруссю. За словами Олексія Францкевича, режим Лукашенка приглядається та обирає найбільш вразливі ділянки кордону. Які саме КПП це будуть чи навіть яка область, наразі складно спрогнозувати.

"Направляти потік біженців в Україну найбільше вигідно саме Кремлю. Хоч відносини між Білоруссю та Україною і так найгірші за останні 30 років, та все ще Україна досі багато чим торгує з режимом Лукашенка. А от Кремлю, як завжди, вигідно вчергове дестабілізувати ситуацію в Україні. Небажання Білорусі розгортати цей конфлікт за кордоні з Україною нівелюється силою вказівки Кремля", — підсумовує експерт.

Нагадаємо, з 1 листопада Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Це пов'язують з дефіцитом вугілля, якого на українських складах виявилося в 4 рази менше від планової кількості.