Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Порядок, який регулює спалювання сухої трави. Офіційно визначили кілька моментів, коли можна це робити. Всі ж інші вважатимуться порушеннями.
Палити траву дозволили у тому випадку, якщо вогонь потрібен для приготування їжі, до прикладу у печі чи на мангалі. А також тоді, коли це потрібно для обігріву оселі або у разі гасіння пожеж в екосистемах підрозділами пожежної охорони
Крім того не забороняється випалювати суху рослинність у традиційно культурних цілях - багаття на Івана Купала тощо. Однак перед тим необхідно узгоджувати дійство з органами місцевого самоврядування.
Та навіть у цих, дозволених випадках, є винятки. У Міндовкілля кажуть, що у вітряну погоду спалювати траву не можна у будь-якому випадку. Хіба що у закритих приміщеннях.
Контролюватимуть дотримання обмежень Держекоінспекції, Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Національна поліція.
Додамо, українців котрі палитимуть траву, окрім випадків коли це дозволено, чекають штрафи. Тож за паління трави доведеться заплатити від від 3 060 до 6 120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
За паління сухої рослинності на території заповідників штрафи більші. Тож доведеться заплатити від 6 120 до 12 240 гривень.