Ікона була створена у XIX столітті
До Музею килимарства у Глинянах передали рідкісну ткану ікону XIX століття. Окрім ікони, музей також отримав ще один цінний експонат — килим “Котики”, витканий у Глинянах до 1939 року. Про це 26 травня повідомили у Львівській обласній раді.
До колекції музею ткацтва та килимарства у Глинянах передали рідкісну ткану ікону Матері Божої Ченстоховської, створену у Глинянах наприкінці XIX століття. Ікону, виткану на жакардовому верстаті за проєктом відомого глинянського митця Івана Юрайди, подарував музею мешканець польського міста Руднік Володимир Ящур.
“Мене переповнюють емоції — нарешті! Єдиний у світі музей ткацтва і килимарства у Глинянах може похвалитися цим унікальним експонатом. Я довго шукала саме цю ікону, і щедрий дар пана Володимира став великою радістю для всієї нашої спільноти”, — розповіла ініціаторка відродження глинянського килимарства, мисткиня Зеновія Шульга.
Як зазначають у музеї, тканий образ Матері Божої Ченстоховської — це не лише мистецький витвір, а й свідчення історичних традицій, духовності та самобутньої культури Глинянщини. Окрім ікони, музей також отримав ще один цінний експонат — килим “Котики”, витканий у Глинянах до 1939 року
До слова, глинянське килимарство внесене до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. При музеї діє школа-майстерня, де продовжують зберігати й передавати унікальне ремесло майбутнім поколінням.