На Золочівщині зберігся парафіяльний костел Матері Божої Королеви Польської, якому 118 років
У Львівському історичному музеї опублікували архівні фото закинутої пам`ятки архітектури — костелу Матері Божої Королеви Польської у селі Задвір`я Золочівського району. Збудували його за проєктом львівського архітектора Тадеуша Обмінського. Про це у четвер, 8 травня, розповіли у пресслужбі музею.
Після Другої світової війни майно костелу вивезли до Польщі
Костел Матері Божої Королеви Польської збудували у 1907-1908 роках за кошти Іполіта Богдана. Проєкт був розрахований на 400 осіб. Архітектор Тадеуш Обмінський під час проєктування костелів використовував техніку народного дерев’яного будівництва.
Завдяки архівним матеріалам, які зберігаються у фондовій колекції Львівського історичного музею, вдалося знайти фото костелу у різні періоди, а також проєкт будівництва. Також у музеї зазначили, що з матеріалів польських дослідників відомо, що колись у на стінах костелу був різьблений декор, дерев`яні вівтарі, скульптури з дерева та гіпсу, літургійний позолочений посуд, обруси різних кольорів, латунні ящики та свічники.
Відомо, що у 1937-му році костел реставрували. Після Другої світової війни частину речей із костелу в Задвір̓ ї вивезли до Бичина у Польщі. Більша частина техніки залишилася на місці та згодом була знищена.
“Незважаючи на багаторічне руйнування, стіни будівлі збереглися добре. Верхня частина вежі та склепіння в наві — відсутні. Пошкоджене перекриття. Настінні розписи сильно пошкоджені. Церковний інвентар – відсутній”, — розповіли у музеї.
З 1950 року костел використовували як колгоспний склад. З 1990–х років колишня римо-католицька святиня пустує та поступово руйнується.
До слова, LVIV.MEDIA розпочинав цикл публікацій про цікаві міста області. Тут розповідаємо, що цікавого подивитися у Жовкві, яка розташована за 30 км на північ від Львова. Також поділилися особливостями подорожі до Дрогобича, де працює найстаріше підприємство України — Дрогобицька солеварня.