Йдеться про перевірку скарг від курсантів щодо насилля з боку керівництва академії сухопутних військ
Галицький районний суд Львова обмежився усним попередженням стосовно офіцера, якого звинуватили у недбалому ставленні до військової служби під час перевірки скарг щодо насилля до курсантів у Національній академії сухопутних військ ім. Гетьмана П. Сагайдачного. Про це йдеться у постанові, яку оприлюднили у Єдиному державному реєстрі 21 квітня.
За матеріалами справи, підполковник Роман З., на початку 2024 року перебуваючи на посаді начальника відділення протидії обігу наркотичних засобів Західного територіального управління Військової служби правопорядку (ЗТУ ВСП) був відповідальний за проведення перевірки у академії сухопутних військ.
Офіцер мав перевірити зловживання з боку керівництва факультету бойового застосування військ, зокрема застосування фізичного насильства та морального тиску до курсантів. Йдеться про справу, яку відкрили стосовно 28-річного майора через побиття та приниження курсантів. У червні 2024 року йому повідомили про підозру, а у вересні справу передали до Франківського райсуду Львова.
На початку 2024 року, під час першої перевірки, анонімно опитали 95 курсантів академії, та підтверджень насилля нібито не знайшли.
“Під час анонімного опитування курсантів були поставлені питання відносно кого із курсантів та хто саме, в який спосіб було застосовано фізичну силу або приниження перед особовим складом. За результатами опитування вказані факти свого підтвердження не знайшли”, — йдеться у постанові.
Сім курсантів таки згадували про фізичне насильство
У постанові йдеться, що під час перевірки офіцер Роман З.:
- Застосував не передбачене інструкцією анонімне опитування курсантів замість відбору письмових пояснень
- Не відібрав пояснення у всіх курсантів
- Не ініціював продовження терміну перевірки
- Вніс неправдиву інформацію до доповідей, вказавши, що факти насильства не підтвердились, хоча в 7 анкетах курсанти згадували про випадки фізичного насильства
- Не надав матеріали перевірки на розгляд керівництву ЗТУ ВСП
Через неналежне проведення перевірки “не було забезпечено поновлення порушених прав курсантів академії, а посадові особи, які вчиняли протиправні дії, а саме застосовували фізичне насильство до курсантів тривалий час мали змогу уникати відповідальності”.
Суддя визнав офіцера винним у недбалому ставленні до військової служби в особливий період, обмежившись усним зауваженням. Постанову можна оскаржити протягом 10 днів.
До слова, лише після додаткової перевірки за третім дорученням ГУ ВСП, факти насильства підтвердилися. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти одного з начальників курсу.
- Дата публікації