Жінка не задекларувала 22 700 доларів готівки
В пункті пропуску “Рава-Руська — Хребенне” митники виявили у пасажирки мікроавтобуса Mercedes незадекларовану готівку у валюті. Йдеться про 22 700 доларів. На жінку склали адмінпротокол, про це повідомили у Львівській митниці у п’ятницю, 28 березня.
Порушниці загрожує штраф
Як зазначили митники, незадекларовані гроші знайшли під час огляду Mercedes-Benz Sprinter, який прямував на виїзд з України смугою "зелений коридор”. Одна з пасажирок намагалася вивезти 22 700 доларів, про які не вказала у декларації. Відтак на порушницю склали адмінпротокол, порушниці загрожує штраф — 20% від суми, що перевищує дозволену законодавством України норму.
Готівку українки, яка не перевищувала встановлений законом ліміт, а саме 10 тисяч євро, через митницю пропустили.
“Валюту у розмірі 11 880 доларів США, яка перевищує дозволену норму для вивезення готівки, тимчасово вилучено, до розгляду справи в законному порядку”, — додали у митниці.
Скільки грошей можна перевозити за кордон без декларування?
До слова, громадянин має право не декларувати валюту, яку ввозить чи вивозить з України, якщо йдеться про суму еквівалентну не більше ніж 10 тисяч євро.
Якщо сума більша, то декларування необхідне, зокрема із такими додатковими документами:
- Паспорт громадянина для виїзду за кордон
- Заповнена декларація про транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей (форма наведена у Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. №203). Декларацію громадянин може заповнити ще до перетину кордону, навіть вдома.
- Підтвердження зняття готівкових коштів з банківських рахунків особи, яка здійснює їх переміщення: квитанції про видачу готівки, чеки, сліп-чеки, платіжні інструкції про видачу готівки, на суму, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 000 Євро.
- Якщо у вищевказаних документах відсутня інформація про банківський рахунок (не плутати з картковим рахунком), з якого були зняті готівкові кошти та його приналежність особі, що здійснює транскордонне переміщення валюти, то необхідно надати довідку з банку про рух коштів з рахунком особи, яка допомагає ідентифікувати платіжну операцію за відповідною квитанцією, або виписку по рахунку (із зазначенням номера банківської картки, коду авторизації, номеру отриманої квитанції);
- Квитанції про здійснення валютно-обмінних операцій (у випадку їх здійснення).
- Квитанції про зняття готівки дійсні протягом 90 днів з моменту їх зняття з рахунків.
- Важливо — вивезти валютні цінності може лише та особа, з банківського рахунку якої було знято готівку.
Нагадаємо, на початку березня на Львівщині митники знайшли в киянки приховані 5400 доларів.
- Дата публікації