На Львівщині впроваджують патронажні візити медиків до родин із дітьми

Сімейні медсестри приходитимуть додому до дітей від народження до чотирьох років, щоб консультувати батьків

На Львівщині впроваджують нову модель патронажних візитів медичних працівників до родин з малими дітьми. Про це 27 березня на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами очільника області, це не лише медична допомога, а й можливість для батьків отримати підтримку від фахівців не у лікарняних кабінетах, а у комфорті власного дому. “Це не просто про здоров’я. Це про увагу. Про довіру. Про можливість для батьків поговорити зі спеціалістами і впевненість: їх почують. Бо на звичайному прийомі часто є лише 15 хвилин, а під час візиту додому – від години до півтори”, — написав Максим Козицький.

Такі візити дають змогу медсестрам не лише оцінити стан здоров'я дитини, але й звернути увагу на умови в родині, емоційний стан батьків та загальний стан дому. За необхідності медики залучають додаткові служби для комплексної турботи. “Медсестра не просто оглядає дитину. Вона дивиться ширше: як почуваються батьки, чи безпечно облаштований дім, чи все добре з психоемоційним станом родини. Якщо треба – залучає додаткові служби. Бо турбота – це не лише про фізичне здоров’я”, — зазначив Максим Козицький.

На Львівщині впроваджують патронажні візити медиків до родин із дітьми
На Львівщині впроваджують патронажні візити медиків до родин із дітьми
На Львівщині впроваджують патронажні візити медиків до родин із дітьми
На Львівщині впроваджують патронажні візити медиків до родин із дітьми

130 медичних працівників уже пройшли навчання

На Львівщині 130 медичних працівників вже пройшли спеціальне навчання, а 12 тренінгових центрів продовжують свою роботу. Ініціативу реалізують в межах програми “Турбота з народження вдома” за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та UNICEF Ukraine.

Що зміниться

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначали, що медсестри здійснюватимуть домашні візити до дітей від народження і до чотирьох років. Під час візитів вони надаватимуть консультації щодо вакцинації, грудного вигодовування та раннього розвитку дитини.

  • Домашні візити: Сімейні медичні сестри здійснюватимуть чотири візити тривалістю від 60 до 90 хвилин додому до сімей з дітьми.
  • Консультації в закладах охорони здоров’я: Ще шість консультацій із сімейною медсестрою сім’ї з дітьми можуть отримати в медичних закладах після консультації з лікарем.
  • Комплексна підтримка: Медсестри допомагатимуть із вакцинацією, грудним вигодовуванням, раннім виявленням ризиків порушень розвитку, а також консультуватимуть щодо безпеки дитини та позитивного батьківства.

Як впроваджують ініціативу

  1. Навчання медпрацівників: У 2024 році було створено 12 тренінгово-ресурсних центрів у семи регіонах України, де медсестри навчалися працювати з родинами. Ще 10 центрів відкриють у 2025 році.
  2. Географія програми: Пілотні проєкти у 2024 році працювали у 15 областях, включно з прифронтовими зонами. Протягом 2025 року програма буде доступною в усіх регіонах України.
  3. Партнери: Реалізація програми стала можливою завдяки підтримці ЮНІСЕФ, урядів Іспанії, Японії та Німеччини, а також банку Citi.

До слова у 2024 році понад 40 000 дітей та їхніх батьків отримали допомогу в межах домашніх візитів. Понад 1100 медсестер пройшли спеціальні тренінги для надання якісних послуг.