У Центрі безоплатно надаватимуть допомогу дітям зі всієї України
Швеція розглядає можливість долучитися фінансово до створення реабілітаційного центру “Надія” у Львівській області. Про це 13 березня повідомили у Львівський обласній військовій адміністрації.
“До Львівської ОВА завітала делегація Королівства Швеція на чолі з Спеціальним представником з питань відбудови, бізнесу та розвитку України Ульріком Тідестремом. Вони зустрілись з очільником області Максимом Козицьким, аби обговорити проєкт реабілітаційного центру “Надія”, який реалізують на Львівщині”, — йдеться у повідомленні Львівської ОВА.
Центр “Надія”
Новий центр створюють для психологічної та фізичної реабілітації українських дітей, які зазнали травм внаслідок війни. Він є частиною міжнародного проєкту “Nadija” та об’єднує зусилля українських і скандинавських партнерів.
“Учасники шведської делегації поцікавились в керівництва ОДА, з якими викликами стикнулась область у час війни та повідомили, що розглядають проєкт “Надія” для потенційного фінансування”, — йдеться у повідомленні.
Начальник Львівської обласної військової адміністрації зазначив, що в області проживають 220 тисяч внутрішньо переміщених людей, понад 60 тисяч з них – це діти. “Львівщина стала центром надання реабілітаційних послуг, а також областю, яка здійснює найбільшу кількість медичних евакуацій постраждалих внаслідок російсько-української війни. Наша область далеко від фронту, однак саме наша область – у лідерах за кількістю осіб, які долучилися до лав Сил оборони”, — розповів Максим Козицький.
Він також зазначив, що після закінчення війни у суспільстві зростатимуть запити на покращення не лише фізичного, але й ментального здоров’я. “Найбільше вразливі діти. Втеча з-під обстрілів, постійні повітряні тривоги та навчання в укриттях впливають на їхній психологічний стан. Створення реабілітаційного центру «Надія» важливе для всієї України. Це змога вчасно надати допомогу дітям, щоб мінімізувати вплив травми у дорослому житті. За фінансової підтримки міжнародних партнерів ми можемо завершити проєкт до кінця 2026 року”, – наголосив начальник ОВА Максим Козицький.
Реалізовують проєкт Міністерство охорони здоров'я України, Фундація дитячої лікарні та науково-дослідного інституту “Надія” (Фінляндія) і Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
Науково-дослідний центр
Одним з основних етапів проєкту є створення Науково-дослідного центру на базі медичного університету. Спільно з фахівцями УКУ тут почали дослідження у сфері ментального здоров’я українських дітей. Надалі – розпрацьовуватимуть стандарти та протоколи надання медичної та психологічної допомоги дітям, які постраждали під час повномасштабної війни.
На Центр передбачили 50 млн євро
Щодо фінансування, то значну частину бере на себе Фундація “Надія”. Йдеться про закупівлю обладнання, облаштування лікарні, навчання, обмін досвідом та стажування для українських медиків за кордоном, залучення міжнародних фахівців для навчання українських медиків. На віртуальну лікарню передбачили приблизно 10 млн євро та ще 50 млн євро – на сам центр. Разом з тим, до проєкту залучатимуть інших спонсорів.