Шведські експерти обговорили з львівськими посадовцями питання реформування інституцій для дітей.
У Львівській області працюватимуть над реформою дитячих інституційних закладів за підтримки шведської організації World Childhood Foundation. З робочим візитом на Львівщину приїхали виконавча директорка фонду Брітта Холмберг і старший менеджер програм захисту дітей Джоель Боргстрьом. Про це 11 лютого повідомили у Львівській ОВА.
Підтримка України — серед пріоритетів
Під час зустрічі з заступниками голови Львівської ОДА обговорили стратегію змін: трансформацію будинків дитини у реабілітаційні центри та розвиток підтримки для сімей, щоб запобігати потраплянню дітей до інтернатів. Важливою частиною реформи є запуск пілотного проєкту «Барнахус» – центру допомоги дітям, які постраждали від насильства. Такий центр забезпечить всебічну підтримку дитини в одному місці.
«Ми працюємо в різних країнах, але Україна є найбільш пріоритетною, особливо в цей складний час. Від самого початку нашої діяльності ми зосереджуємося на підтримці дітей раннього віку, адже наявність люблячого дорослого у житті дитини допомагає запобігти насильству в майбутньому. Наша робота зосереджена на конкретних практичних рішеннях. Нам дуже цікаво побачити, що відбувається у Львівській області, і ми вражені тим, що країна під час війни демонструє такі високі амбіції», — зазначила виконавча директорка Всесвітнього дитячого фонду Брітта Холмберг.
Учасники зустрічі також відвідали Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям і Журавненський будинок підтриманого проживання, щоб наочно побачити потреби регіону.
Ключові акценти реформи:
- Трансформація дитячих закладів у реабілітаційні центри.
- Запуск центру за моделлю «Барнахус» для дітей, які пережили насильство.
- Навчання фахівців за підтримки шведських партнерів.
Як зазначили в ОВА, утримання дитини в закладі коштує 250-600 тисяч гривень на рік. Нагадаємо, у Львівській області відкриють центр захисту дітей за моделлю «Барнахус», який стане 14-м в Україні. Тут працюватимуть слідчі, психологи, медики та соцпрацівники, щоб діти, які постраждали від насильства, могли отримати правову, психологічну та медичну допомогу в одному місці.