У центрі діти, які постраждали від насильства, отримають правову, психологічну та медичну допомогу
У Львівській області відкриють центр захисту дітей за моделлю «Барнахус», який стане 14-м в Україні. Тут працюватимуть слідчі, психологи, медики та соцпрацівники, щоб діти, які постраждали від насильства, могли отримати правову, психологічну та медичну допомогу в одному місці. Про це 4 лютого повідомили у Львівській ОВА.
Що таке «Барнахус»
У вівторок, 4 лютого, розпочався тренінг, присвячений впровадженню цього центру. На ньому фахівці з різних сфер – правозахисники, психологи, соціальні працівники та представники органів влади, обговорюють механізми допомоги дітям. Барнахус («будинок для дітей») — це місце, де багатопрофільна міжвідомча команда співпрацює, щоб забезпечити дітям-жертвам та свідкам насильства ефективний захист і правосуддя. Головна мета – зменшити стрес для дітей, які пережили травматичний досвід, та надати їм комплексну підтримку.
Центр на Львівщині відкриють завдяки співпраці Львівської ОВА та «Української фундації громадського здоров’я». За словами заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка в Україні таких центрів наразі 13. На Львівщині його планують створити на базі однієї зі шкіл. Йдеться не лише про приміщення чи обладнання, а й про підготовку спеціалістів, які допомагатимуть дітям.
Такі центри працюють в Україні з 2020 року, і їхня основна мета – захист прав дітей та впровадження дружнього до них правосуддя. Зараз діти, які постраждали від насильства, змушені багаторазово давати свідчення, що може погіршувати їхній емоційний стан. «Барнахус» допоможе уникнути цього та зробить правосуддя більш гуманним.
Проєкт підтримують міжнародні організації, зокрема ЮНІСЕФ. Представниця фонду Нінке Воппен наголосила, що фахівці отримають необхідне навчання, щоб ефективно працювати з дітьми.