Бориславський полігон — єдиний у Західному регіоні, де працюють з відкритим вогнем
Львівським рятувальникам сьогодні провели грандіозне навчання. Участь у тренуваннях взяли 165 молодих та старших офіцерів особового складу. Також задіяли 14 одиниць пожежно-рятувальної техніки.
Тренування - частина проєкту "Спільний захист людей і навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні", який реалізовує Асоціації "Єврорегіон Карпати - Україна" за фінансової підтримки ЄС у рамках програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020".
Навчання потрібне, щоб поглибити знання рятівників які вже працюють за фахом. Важливо, щоб офіцери знали як гасити пожежі, пов'язані із нафтою. На Бориславському навчально-тренувальному полігоні влаштували вправи, які допоможуть закріпити ці навички.
"На Львівщині є багато нафтопереробних об'єктів, які зберігають. Також є нафтопереробні станції. В основному вони розташовані у Бродах та у Дрогобицькому регіоні. Важливо, щоб офіцери навчилися гасити такі пожежі", — говорить начальник оперативно координаційного центру ГУ ДСНС у Львівській області Юрій Марусяк.
Бориславський полігон — єдиний у Західному регіоні, який дозволяє працювати з відкритим вогнем.
Почалося навчання з виконання рятувальних дій унаслідок ДТП. Офіцери тренувалися розрізати метал перевернутих автівок та надавати домедичну допомогу потерпілим пасажирам.
Важливе правило рятувальника — допомогти протягом "золотої" години. Згідно зі статистикою, 80% потерпілих будуть врятовані, якщо встигнути саме у цей проміжок часу.
Також офіцери тренувалися підійматися та спускатися на автодрабині пожежної машини. Її висота — 25 метрів. Серед інших вправ: в'язання мотузок, саморятування з 3-го поверху, відтворення умов пожежі у "димовій камері", подолання вогневого коридору та палаючого мосту тощо. Завершились навчання гасінням нафтопродукту у резервуарі, для цього залучили 24 офіцерів.
Проєкт триває протягом 4-х років. Ініціатором його створення стала Асоціація органів місцевого самоврядування — "Єврорегіон Карпати — Україна". Виконавча директорка Асоціації Наталія Савка розповіла Lviv.Media більш детально про програму.
"Проєкт об'єднав Головні управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Також долучилася Воєводська комендатура Державної пожежної служби у Ряшеві. У рамках проєкту українська сторона закупила 14 автомобілів пожежної допомоги. 8 з них передали на Львівщину", — говорить Наталія Савка.
Також за кошти ЄС збудували "димову комору" для тренувань. Ще провели 8 спільних навчань з Головними управліннями ДСНС України у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях та польськими партнерами.
Загальний бюджет проєкту складає 1,8 мільйона євро. 1,6 мільйона євро надав Євросоюз. На Львівську область з усіх грошей виділили близько 700 тисяч євро.