Кабмін перейменував урочище Піонерське у Львові та залізничну станцію у Шептицькому

На Львівщині під перейменування потрапили лише два об’єкти. Чимало перейменувань торкнулися географічних об’єктів Криму

Кабінет міністрів перейменував сотні географічних об’єктів. Це зроблено в рамках закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії". На Львівщині перейменували урочище та залізничну станцію. Про це стало відомо з постанови Кабінету Міністрів від 17 січня 2025 року № 49 "Про перейменування деяких географічних об’єктів".

Зокрема, як йдеться у переліку до постанови, на Львівщині перейменували урочище Піонерське, розташоване у Львові на Сихові, та залізничну станцію “Червоноград”. Нова назва урочища — Зубрівське. А станція матиме назву “Шептицький”.

До слова, Піонерське урочище — місцевість Львова в районі Сихова, де від 1956 року до 1980 року за лісопарком “Зубра” існувало створене комсомольцями водоймище — ставок “Піонерське озеро”, площею 20 гектарів, яке наповнювалось водами річки Зубри. Нині на місці озера — висушена долина.

Інші перейменовані об’єкти

У Самарівському районі Дніпропетровської області ботанічна пам’ятка природи Дуб пам’яті Леніна перейменована на Козацький Дуб. Балка Кацапівка в Кам’янському районі Дніпропетровської області перейменована на балку Зелена.

Уряд перейменував 22 об’єки в окупованому Криму, повернувши історичні кримськотатарські назви: урочище Аврорівка на Башбек, річка Воронцівка на Кучук-Чатирлик, джерело Кутузовський фонтан на Сюнгю-Су та інше.

В Одеській області, зокрема, парк санаторію Чкалова став Французьким парком, а Пушкінський платан стане платаном Західним.

У Сумській області озеро Червоне називатиметься тепер озеро Святе.

У Черкаській області дуб Кошевого стане дубом В’ячеслава Чорновола, а скеля Пушкіна — Дівочою скелею.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що вулицю у Львові перейменують на честь Рафала Лемкіна.