Підозрюваний організував схему розкрадання коштів під час реконструкції вуличного освітлення
ДБР викрило схему розкрадання бюджетних коштів у Верхньосиньовидненській селищній раді на Львівщині. До махінацій виявився причетним син чинного народного депутата України. Унаслідок оборудки державі завдано збитків на майже мільйон гривень. Про це 18 січня повідомили в ДБР. Правоохоронці не розголошують ім’я затриманого, однак за даними видання РБК-Україна йдеться про сина нардепа Андрія Лопушанського.
Правоохоронці провели обшуки у сина і батька
Працівники Державного бюро розслідувань задокументували схему розкрадання бюджетних коштів, до якої причетний син чинного народного депутата України. Інцидент стався у Верхньосиньовидненській селищній раді Сколівського району Львівщини. За інформацією слідства, з вересня по грудень 2019 року син нардепа разом із посадовцями селищної ради та підконтрольних йому комерційних структур організував незаконну схему.
“Оборудка була реалізована під час придбання та поставки обладнання з комплектуючими матеріалами у межах об’єкту “Реконструкція вуличного освітлення з використанням інноваційних енергоефективних заходів відновлювальних джерел енергії”. У результаті протиправної діяльності державі заподіяно шкоди на майже мільйон гривень”, — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці вже провели обшуки за місцем проживання підозрюваного та його батька. Синові нардепа повідомлено про підозру у розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Ця стаття передбачає покарання до 12 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.
Історія справи
Як відомо з ухвали суду у вказаний період головою Верхньосиньовидненської селищної ради був Роман Заревич, який за даними справи у вересні 2019 року підписав договір з приватною компанією на реконструкцію вуличного освітлення з використанням інноваційних енергоефективних заходів відновлювальних джерел енергії. Загальна сума договору склала понад 1,15 мільйона гривень. До переліку обладнання, яке мало бути поставлене, входили акумуляторні батареї, сонячні панелі, контролери заряду, світильники та кронштейни. Проте слідство встановило, що фактичні обсяги постачання та виконаних робіт не відповідають зазначеним в актах приймання.
Також з ухвали суду відомо, що обладнання, згідно з документами, нібито зберігалося на складах підрядника. Тоді суд ухвалив рішення про надання слідчим доступу до банківських документів підрядника, щоб з’ясувати рух коштів, інформацію про контрагентів, суми платежів і залишки на рахунках у період із вересня 2019 по січень 2020 року.
- Дата публікації