Громади Львівщини підтримують відбудову звільнених регіонів у межах проєкту «Пліч-о-пліч»

Гуманітарна допомога, відновлення інфраструктури та культурний обмін – ключові завдання проєкту

Львівщина активно допомагає у відбудові звільненої Снігурівської громади на Миколаївщині, яка пережила 8 місяців окупації. У межах проєкту «Пліч-о-пліч» львівські громади долучаються до відновлення інфраструктури, надають гуманітарну підтримку та проводять спільні культурно-освітні події. Про це січня повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Діти зі Снігурівки провели Різдвяні канікули на Львівщині

У межах всеукраїнського проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” громади об’єднують зусилля для відбудови та взаємної підтримки. Наприклад, Пустомитівська громада на Львівщині допомагає Снігурівській відновлювати житло, інфраструктуру та соціальні об'єкти. Проєкт передбачає не лише відбудову, а й культурний обмін. Діти зі Снігурівки провели Різдвяні канікули на Львівщині, знайомлячись із традиціями та укріплюючи дружбу між регіонами.

“8 довгих місяців окупації, 8 місяців невідомості і постійної загрози обстрілів. 70% пошкоджених домівок, майже 50% пошкоджених шкіл та дитсадків, не минув ворог і лікарень, знищив заводи, замінував поля. Дуже страшно та дуже боляче, що цим дітям довелося це пережити. Велике щастя, що вони живі і сьогодні тут” — написав Козицький.

Крім цього за його словами у Снігурівці відновлюють водогони, будують дороги, запроваджують альтернативну енергетику, а нещодавно відкрили сучасний міст, важливий для транспортного сполучення між селами.

“В межах проєкту Львівська міська територіальна громада допоможе у відбудові Харківської, Стрийська – Добропільської, що на Донеччині, Пустомитівська – Снігурівської, Підберізцівська сільська територіальна громада підтримає Новослобідську на Сумщині, а Славська селищна територіальна громада – Мирівську сільську територіальну громаду на Дніпропетровщині” — додав Максим Козицький.