У Львові показали оцифровані пам’ятки з Музею історії релігії

На презентації показали сайт з фотографіями 1200 найцікавіших пам'яток музею та описами українською і англійською мовами

У Львівському музеї історії релігії представили цифровий архів фондових колекцій. Це зроблено для популяризації раритетів, що зберігаються у фондах музею, через створення доступного цифрового архіву. Про це 28 жовтня повідомив Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Загалом працівники музею оцифрували 1200 експонатів із різних фондових колекцій. Вартість створеного проєкту становить 930 тис. грн. Його реалізували за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

За словами директорки департаменту Ірини Гаврилюк, за останніх 6 років у рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини музеям обласного підпорядкування виділили понад 2 млн грн на закупівлю сучасного технічного обладнання для оцифрування. За цей період в області “перевели в цифру” 57 тис. експонатів.

Директор музею Орест Малиць розповів, що проєкт створення цифрового архіву Львівського музею історії релігії – це більше, ніж просто диджиталізація фондів: «Ми мали амбіцію зберегти й представити широку палітру експонатів – від кераміки до графіки, від медальйонів до старовинних текстів. Завдяки підтримці українських і міжнародних партнерів, зокрема культурних інституцій та місцевих фахівців, ми змогли залучити сучасне обладнання і створити платформу, що стане основою для подальшої роботи».

Під час презентації координатори проєкту розповіли про етапи реалізації проєкту, а також презентували результати, зокрема, окремий сайт з фотографіями та описами українською, англійською мовами найцікавіших пам'яток з музейної колекції. 

«Цей проєкт дозволить відвідувачам не лише переглядати артефакти у форматі 3D на міжнародній платформі Sketchfab, а й взаємодіяти з експонатами в доповненій і віртуальній реальності. Завдяки QR-кодам користувачі зможуть побачити артефакти у власному просторі, що відкриває нові можливості для взаємодії з культурною спадщиною», – зазначив Андрій Гривняк, співзасновник компанії Skeiron, яка допомагає музеям оцифровувати культурну спадщину.

Детальніше ознайомитися з архівом можна на сайті музею Львівський музей історії релігії.