Які графіки відключення світла діють у Львові та як дізнатись свою групу знеструмлення

На Львівщині запроваджують погодинні графіки відключень, які відрізняються від аварійних

На Львівщині з четверга, 16 травня, запроваджують погодинні графіки відключень електроенергії. Увечері 15 травня в області діють аварійні відключення. LVIV.MEDIA зібрав інформацію про те, яка різниця між аварійними та погодинними графіками та як можна дізнатись, коли у вашому будинку відімкнуть електроенергію.

Чим відрізняються аварійні відключення електроенергії від погодинних

Аварійні графіки відключень (ГАВ) вводять без попередження: як для людей, так і для підприємств. Їх застосовують, якщо несподівано виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі та падіння частоти струму нижче 49,6 Гц. Тривалість такого відключення спрогнозувати неможливо, адже їх запроваджують протягом 15 хвилин після отриманого розпорядження від диспетчера “Укренерго” і тривають вони аж до наступного розпорядження на увімкнення.

Графіки погодинних відключень (ГПВ) застосовують тоді, коли дефіцит потужності прогнозований, тобто про нього знають заздалегідь. У випадку такого типу відключень, певні групи споживачів обмежують щодня за певним розкладом, який складають оператори розподільчих мереж для кожної області. Таким чином електричну енергію почергово відключають споживачам і розподіляють її на об’єкти критичної інфраструктури.

Графіки погодинних відключень на Львівщині

Аби дізнатись, коли відімкнуть світло у вашому будинку, спершу слід дізнатись, до якої групи відключень він належить. Загалом груп відключень є шість, а дізнатись, до якого саме належить ваше помешкання, можна на сайті Львівобленерго, обравши свій населений пункт, вулицю та номер будинку. Відсутня електроенергія за графіками для кожної з груп протягом 2 год двічі на день. Ще упродовж двох відрізків по дві години відключення можливе.

Група 1.1
Група 1.2
Група 2.1
Група 2.2
Група 3.1
Група 3.2

Причина відключень — нестача виробництва електроенергії внаслідок масованих атак Росії на енергосистему України. Щоби зменшити дефіцит, варто обмежити споживання електрики та не вмикати потужну побутову техніку в такі години:

  • вранці – з 8 до 11 години
  • увечері – з 17 до 23 години

Такий спосіб дозволяє зменшити навантаження на магістральні мережі і пришвидшити повернення до звичного режиму постачання електроенергії.