Це розробка Новояворівського вищого професійного училища, яку виготовляють за допомогою 3D-принтера
У Стрийському парку у Львові 28 квітня відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Учасниками стали понад 30 професійно-технічних закладів, фахових вищих та передвищих закладів освіти Львівщини та Дніпропетровщини, які презентували свої здобутки. Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Відвідувачі ярмарку мали унікальну змогу протестувати комп’ютерну мишку, створену для людей з інвалідністю. А ще, побачити спеціальні накладки для очей, які збирають зір при пораненнях. Йдеться про розробку учнів Новояворівського вищого професійного училища – Wound Body. Це спеціальні накладки для ока, призначені зберегти сітківку ока людині до приїзду медиків.
“Звичайний бинт, який накладають на поранене око, має здатність розшаровуватись і тим самим шкодити сітківці ока. Ці накладки допоможуть запобігти цьому і вони надають додаткового захисту. Накладки виготовляємо на 3D-принтері, а саму технологію нам підказали тренери з тактичної медицини. Під час ярмарку ми прагнемо ознайомити не лише зі своїм винаходом, але й назбирати кошти на подальше виготовлення накладок, адже усіх їх ми передаємо волонтерам, які співпрацюють з бригадами”, — розповіли учні Новояворівського ВПУ.
Свої винаходи та продукцію презентували також учні зі Львова, Перемишлян, Добротвора, Нового Роздолу, Дрогобича, Стрия, Борині та Кривого Рогу.
“Приємно дивують винаходи й вироби студентів наших освітніх закладів. Це ще один доказ того, що професійно-технічна освіта крута, вона не лише дає знання, а й допомагає виховати у собі підприємця. Щиро вірю, що невдовзі на українських ринок вийдуть багато нових брендів, які взяли початки з професійно-технічних закладів, адже у вас неодмінно є потенціал та круті ідеї!”, - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.
На ярмарку кожен відвідувач міг придбати продукцію учнівських міні компаній. Усі зібрані кошти скерують на закупівлю дронів для Збройних Сил України.
Нагадаємо, 17-річний юнак зі Львівщини розробив тренувальний протез кисті для військових з ампутацією. Юнак понад три місяці працював над своєю ідеєю, доки не зміг остаточно втілити її. Назар розповів LVIV.MEDIA, як вирішив створити протез та які труднощі виникали під час його розробки.