Фото та відео із маленькими школярами переконали закордонних благодійників оплатити протезування для захисників України
Учні 2-В класу Дрогобицького ліцею №4 долучились до проєкту, завдяки якому 37 поранених військовослужбовців безплатно отримають протези у США. Діти знялись у фотосесії та відеокліпі, які переконали міжнародних благодійників оплатити протезування для українських воїнів. Журналісти LVIV.MEDIA поспілкувались з ініціаторкою проєкту "Моя Україна – вся вмита сльозами, все тіло у ранах" Іванною Балко. Вона розповіла як маленькі дрогобичани допомагають пораненим захисникам.
Іванна Балко — голова батьківського комітету 2-В класу. Вона працює в аудиторській компанії у Варшаві. Благодійний фонд цієї компанії організовує збір коштів серед своїх партнерів. Для цього їм презентують окремі проєкти, а благодійники вирішують, який саме із них підтримати своїми грошима.
Для презентації першого етапу проєкту влаштували фотосесію. У ній знялись учениця 2-В класу Дрогобицького ліцею Кароліна Наум'як та поранений військовий Антон Тарабаненко з Сумщини, який проходить реабілітацію у Трускавецькому госпіталі. Як розповідає Іванна Балко, фотосесія була експромтом, до якого залучили місцевих “моделей”:"Ми не обирали когось конкретного. Взяли Кароліну, вона невисока і взяли Антона, який погодився на зйомку. Ми їх відзняли і отримані світлини просто вразили спонсорів. Особливо вразило фото, де Кароліна подає руку Антонові, а в нього її немає".
Завдяки цій роботі безплатне протезування у Сполучених Штатах отримають 21 український захисник. Зараз вони вже перебувають в Америці, де проходять діагностування і готуються отримати протези.
Наступним етапом проєкту став відеокліп. У ньому знялись другокласники Дрогобицького ліцею разом із трьома військовими: Данилом Сіваковим з Маріуполя, Богданом Білінським зі Львова та Орестом Нагірським з Трускавця. Відео з піснею "Я ненавиджу тебе, війна" розповідає історію дівчинки, чий батько пішов воювати. Впродовж відео дівчинка, роль якої виконує Кароліна Наум’як, пригадує щасливі моменти з татом. Зрештою, батько повертається додому після поранення. Ролик завершується сценою, у якій школярі разом з цим же ж батьком покладають квіти до могил полеглих воїнів на Алеї Слави у Дрогобичі. Відео нещодавно оприлюднила Дрогобицька міська рада на своїй сторінці у Facebook.
Як розповідає Іванна Балко, до знімання кліпу залучили місцевого відеографа. Сцени знімали у звичайній квартирі, місцевій фотостудії та на Алеї Слави у Дрогобичі. Відеокліп використали для презентації проєкту з протезування ще 16 українських військовослужбовців на благодійному заході у Польщі. Спонсори погодились його підтримати.
Крім того, волонтери-другокласники часто навідують поранених військових у Трускавецькому госпіталі. Іванна Балко називає таку ініціативу "дітотерапією" і хоче, щоб її перейняли й інші школи: "У нас в Україні, особливо на Заході, зараз є багато госпіталів та реабілітаційних центрів. Туди, до поранених військових приїжджають дорослі волонтери, їм передають гуманітарну допомогу, але саме діти їх чомусь не навідують. Але не треба цього боятися. Хлопці поставили заради цих дітей своє здоров'я, вони захищали в першу чергу їх. Тому ми з батьками переконані, що діти повинні навідувати військових, навіть банально: прийти, обняти та сказати "дякую". Повірте, тому військовому, який переживає депресію в реабілітаційному центрі, дуже важливо це почути".
До слова, школярі Дрогобицького ліцею вже не вперше допомагають військовослужбовцям. Минулого року, під час акції "Військові артефакти", діти розмалювали гільзи, які їм передали військові з передової. Їх виставили на аукціон, а за отримані кошти придбали шість FPV-дронів. Два з них передали в підрозділ батька однієї з учениць класу, а решту — військовій частині на Краматорському напрямку.
Згодом спільною колядою з військовими дітям вдалося зібрати 175 тис. грн, які витратили ще на 13 FPV-дронів. Колядники співали по хатах, на благодійних заходах та онлайн. Куплені завдяки коляді дрони передали військовій частині на Авдіївському напрямку.
Зараз юні волонтери знову збирають гроші на дрони. Знятий відеоролик поширюють в мережі та медіа і планують зібрати кошти ще на десять дронів, які передадуть батальйону батька однієї з другокласниць, який воює на Запорізькому напрямку.