На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVII ст.: що вже зробили (фото)

Дерев’яна церква Святого Михаїла датується 1663 роком. Вона розташована у селі Ісаї Самбірського району

Церква Святого Михаїла належить до пам'яток архітектури національного значення. Вона є однією із найдавніших дерев’яних церков у Львівській області, яка зберегла свій автентичний вигляд.

Про це пишуть на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Церква споруджена у 1663 році за проєктом будівничого Іллі Пантелеймона. У 2018 році стан храму визнали аварійним, тоді ж почали його реставрацію.

Фото зі сторінки Львівської обласної військової адміністрації

Цьогоріч з обласного бюджету виділили 3 мільйони 600 тисяч гривень на реставрацію цієї унікальної церкви. З них орієнтовно 2 млн вже перерахували за актами виконаних робіт підрядній організації – ТОВ “Креативна фабрика “Вікторія””.

Фото зі сторінки Львівської обласної військової адміністрації

Завдяки цим коштам вдалося завершити роботи, які стабілізували структуру церкви:

  • закріпити фундаменти;
  • замінити дерев’яні елементи конструкцій будівлі; 
  • укріпити стіни;
  • влаштування дощані покриття підлоги церкви, галерей першого та другого ярусів;
  • замінити піддашшя і гонтове покриття.
Фото зі сторінки Львівської обласної військової адміністрації

“Щоб замінити фундамент і першу балку, підвалини, підрядна організація в буквальному значенні припідняла храм у повітря. Зараз об’єкт виведений із аварійного стану. Тепер уваги також потребує і його стінопис, який є під загрозою руйнації і може бути втраченим. Тому ще мільйон гривень в обласному бюджеті ми передбачили на його реставрацію. Роботи буде виконувати художник-реставратор вищої категорії Олег Рішняк з командою фахівців. Такий комплексний підхід забезпечить найкраще збереження святині”, – зазначив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. 

Фото зі сторінки Львівської обласної військової адміністрації

Підрядник також встановив на об’єкті камеру відеоспостереження, яка забезпечує доступ до цілодобового моніторингу ходу реставрації.