Миколаїв відзначає День міста: програма заходів

Основні заходи, у зв’язку із загибеллю військового, перенесено на понеділок 26 червня

Сьогодні, 25 червня, Миколаєву у Львівській області виповнюється 453 роки. У храмах відправлять молебні, вшанують новітніх Героїв України та проведуть спортивні заходи.

Про це повідомив міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

Як зазначив Андрій Щебель, напередодні отримали сумну звістку з фронту — в російсько-українській війні поліг захисник з Розвадівської громади Павло Василів. В знак пошани до новітнього Героя, перенесли основні заходи на понеділок, 26 червня. Саме тоді відбудеться благодійний концерт зі збором коштів на ЗСУ. А також урочистості, творчі виступи та майстер-класи.

25 червня у храмах Миколаєва відправлять молебні, вшанують новітніх Героїв України. Спортивні заходи відбудуться без змін.

«Нехай наше славне місто процвітає, щастя та добробут живуть на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині, о’днуючи всіх нас у згуртовану та небайдужу громаду! Хай повернуться додому живі та здорові усі захисники. І в усіх родинах запанує спокій і радість», — написав міський голова.

Каплиця Писанка у Миколаєві. Фото зі сторінки Андрія Щебеля

Голова Львівської ОВА Максим Козицький привітав миколаївчан із святковою датою.

«Дякуємо миколаївчанам за все, що вони роблять для України упродовж повномасштабної війни. Процвітання містові».

Довідково:

Історія Миколаєва починається з 1570 року, коли польський король Сигізмунд ІІ Август подарував шляхтичеві Миколі Тарлу право на заснування поселення неподалік Дністра, яке на честь засновника було назване Миколаївом. Королівським привілеєм місту було дароване право на проведення ярмарок двічі на рік та на базар щотижня у вівторок.

З 1772 року землі, на яких розташований Миколаїв, увійшли до складу Монархії Габсбургів. У 1820 році Дроговизьке староство, до складу якого входив Миколаїв і ще 9 навколишніх сіл, придбав польський граф Станіслав Скарбек, заплативши за це понад 178 тисяч злотих римських.

Від листопада 1918 Миколаїв став частиною ЗУНР, але вже через півроку місто захопили польські війська. В серпні 1920 року поляків із Миколаєва вибили червоноармійці, проте з березня 1921 місто-таки повернулося під владу Польщі згідно з умовами Ризького мирного договору.

Фашистська окупація тривала майже всю війну - з літа 1941 по літо 1944 року. Після війни у Миколаєві встановилася радянська влада, яка й тривала до проголошення Україною незалежності.

Нагадаємо, цьогоріч Львову виповнилося 767 років. День міста святкують у травні. Покровителем Львова є Святий Юрій.