Затриманих підозрюють у скоєнні 212 шахрайств
Від початку року поліцейські Львівщини затримали 90 осіб за підозрою у шахрайстві.
Про це під час брифінгу правоохоронці розповіли про найпоширеніші види шахрайств та способи їх уникнення, пишуть на сторінці поліції Львівщини.
Від початку року правоохоронці викрили та затримали 90 зловмисників, підозрюваних у скоєнні 212 шахрайств, зазначив т.в.о. начальника відділу протидії шахрайству поліції Львівщини старший лейтенант поліції Денис Ожелівський.
Одним з найпоширеніших методів шахрайства залишається сценарій, коли дзвонять невідомі та повідомляють, що родич потрапив в ДТП та потребує коштів на термінову операцію. Найчастіше жертвами такого виду шахрайства стають літні люди. Тож поліцейські застерігають: отримавши такий дзвінок, не продовжуйте спілкування, а негайно зателефонуйте родичу, про якого йдеться. Також у жодному випадку не повідомляйте своєї адреси та не передавайте гроші незнайомцям.
Також правоохоронці розповіли, як безпечно здійснювати продаж та купівлю онлайн.
«Для цього не спокушайтеся на товари, ціни яких нижчі за ринкові, а також перевіряйте відгуки про продавців на сайті або інших ресурсах. У жодному разі не переходьте на спілкування в інших месенджерах чи соцмережах – усі нюанси купівлі-продажу обговорюйте на офіційних маркет-плейсах», - йдеться у повідомленні.
Також правоохоронці застерігають від купівлі товарів, якщо продавці вимагають здійснити оплату наперед, особливо якщо йдеться про нерухомість або дорогу техніку.
- Дата публікації
Одним з найпоширеніших методів онлайн-шахрайств є злам сторінок у соцмережах, з яких шахраї розсилають повідомлення про збір чи позику коштів. У таких випадках, як порадила старший інспектор Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області капітан поліції Валерія Івкова, слід зв’язатися з особою, від якої надійшло таке повідомлення, альтернативним методом зв’язку.
Загалом, головні поради поліцейських, щоб не стати жертвою шахрайства, такі:
- нікому не повідомляйте дані своєї банківської карти, CVV-код, термін дії, навіть якщо вам телефонують і називаються працівниками банку;
- не вводьте дані карти та свої персональні дані на підозрілих сайтах;
- не викладайте фотографії своїх документах у соцмережах – шахраї можуть скористатися цими даними для отримання мікрозаймів;
- не переходьте за підозрілими СМС-повідомленнями чи онлайн-посиланнями - наприклад, ніби вам призначено фінансову допомогу у зв’язку з війною в Україні;
- усі операції онлайн-продажу чи купівлі здійснюйте на офіційних маркет-плейсах та не переходьте на інші посилання – так ви можете потрапити на фейковий сайт та стати жертвою фішинг-шахрайства;
- ніколи не передавайте гроші незнайомим особам нібито на лікування постраждалого родича.
- Дата публікації
Як зазначили спікери, якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ошукати, або вже стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте на оперативну лінію поліції 102. Чим раніше поліцейські отримають звернення, тим вищими є шанси оперативно розшукати шахраїв та притягнути їх до передбаченої законом відповідальності.
Нагадаємо, у соціальній мережі Facebook невідомі створили фейковий акаунт начальника Львівської ОВА Максима Козицького.