Залізничники займаються нею 15 років
У карпатському селі Коростів біля Сколе на Львівщині, де колись була вузькоколійна станція, волонтери-залізничники відновлюють колію та рухомий склад, що їздив нею. Невдовзі вони планують офіційно створити музей «Коростівська вузькоколійка» і запустити рух колією для туристів.
Про це пише ЦТС.
«Упродовж кількох останніх днів добудовано ще кільканадцять метрів колись багатокілометрової гірської колії. До першого моста, який наразі пішохідний і замощений дошками, уже зовсім недалеко. Віриться, що колишня туристична атракція стане реальністю і "веселий" вагон з мандрівниками щодня рушатиме від палацу Гредлів до Тисовця», - розповів місцевий краєзнавець Олекса Тренич.
Він уточнив, що зацікавлені у відродженні вузькоколійки залізничники займаються нею 15 років. Раніше протяжність колії від Сколе до спортбази у Тисовці становила майже 15 км, а зараз - лише кількасот метрів.
- Дата публікації
Зазначається, що найскладніше буде відновити мости через потоки. Це потребує дуже великих коштів. Волонтерські табори проводять практично щомісяця, за спонсорські кошти купують матеріали.
«Ця вузькоколійка свого часу була і транспортною, і туристичною. Цим займалися ще брати Гредлі, власники лісів і пилорам у Сколе. В радянський час це все було знищено, але ентузіасти взялися відновлювати. Хочуть створити музей, який би представляв цікаві експонати, частину колії, якою можна проїхати», - додав Тренич.
Один із нових експонатів для вузькоколійки привезли з Дніпра, коли вже почалося повномасштабне вторгнення РФ. Паровоз стояв там на постаменті, його віддали на реставрацію.
Наразі у Коростові можна оглянути збережений рухомий склад, серед яких - два мотовози виробництва 1960-х років, дрезина 1940-х років, різноманітні вагони та інші історичні експонати. Частина збереженої колії - з автентичних матеріалів, які збирали на різних залізницях, що вже не працюють.
Нагадаємо, до початку літнього сезону LVIV.MEDIA підготувало добірку з гірських маршрутів, які варті уваги не менше, ніж «львівські горбики» чи Говерла.