Тепер українські захисники не будуть о 5 ранку займати черги на ВЛК
30 травня на українсько-ізраїльському реабілітаційному саміті у Львові голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів про важливість законопроєктів №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.
Про це повідомила журналістка LVIV. MEDIA.
«Перше читання пройшли два закони, які повністю змінюють підхід до військових лікарських комісій. Найважливіше, що наші захисники не будуть о 5 ранку займати черги на ВЛК, коли повинні їхати за паперовою довідкою в частину, без ноги, але повинен поїхати в частину в Бахмут. Перше та друге читання пройшли, вже президент підписав ці закони. Ця радянська ганьба до 1 січня 2024 року закінчиться», — каже Радуцький.
Є постанова уряду щодо ВЛК по МСЕКу. Також НСЗУ розробило реабілітаційний пакет, в якого дуже хороша ринкова вартість для приватних лікарень.
«У нас є ухвалений закон про реабілітацію, зміни щодо ВЛК, зміни щодо МСЕК. І це все запрацює. Вже є центри, вже запланували по 30 ліжок в кожному кластері, які будуть фінансуватися державою. Саме реабілітаційних ліжок буде до 6000, як в Ізраїлі, якщо брати у відсотковому відношенні».
- Дата публікації
Україна ніколи не займалася реабілітацією і важко за півроку чи рік це все напрацювати, але те, що робить сьогодні виконавча влада, всі мають впоратися з цим.
Ви сказали, що є напрямки, які би ви хотіли покритикувати. Які?
«Тактична медицина. В нас ніколи в країні не було спеціальної підготовки. Хотів би покритикувати законодавство з біологічної безпеки і контролю за інфекційними хворобами. Перед нами стоять виклики, адже ніхто не думав, що в Україні треба буде думати про застосування проти нас хімічної чи ядерної зброї. При цьому законодавство в нас радянське».
За словами посадовця, є дві різні теорії закону про біобезпеку в США і Європі, але ми згідно з Конституцією України йдемо в Євросоюз.
«Нам потрібно узгоджувати дії зі всіма країнами-сусідами, бо біобезпека не є суверенною для однієї країни. Бо, наприклад, якщо в нас щось сталося, то поляки мають бути впевнені, що наш біозахист має захищати їх так само, як і ми маємо бути впевнені у їхньому біозахисті. У нас є багато країн-сусідів, наше законодавство має захищати не тільки нас», — резюмував Михайло Радуцький.
Нагадаємо, у Раді підтримали законопроєкти №9154 та №9158, якими удосконалюється робота військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.