Щодня автобус здійснює по три рейси зранку і вдень
На Стрийщині, у Славську, відбулась презентація «школярика» від Львівської обласної державної адміністрації.
Журналістка LVIV.MEDIA відвідала захід.
Для чого громаді «школярик»
Славська школа отримала свій шкільний автобус лише на початку травня, але там вже оцінили наявність транспортного засобу. «Школярик» здійснює по три рейси зранку та ввечері п’ять днів на тиждень.
Загалом, маршрут автобуса становить 4 кілометри, який він долає за 15 хвилин. Водночас пішки це зайняло б майже годину.
«Раніше діти самі ходили по чотири чи навіть п’ять кілометрів до школи. Когось батьки довозили власним авто. Тепер діти можуть зекономити час та сили. Крім того, відвідуваність зросла. Особливо це помітно у поганих погодніх умовах — діти більше на уроках», — розповідає Любомир Кобилінець, директор Славської школи у коментарі LVIV.MEDIA.
До того, як громада отримала новий автобус, деякий час діти були змушені ходити до школи пішки. Для цього декому з них потрібно прокинутися мінімум на годину раніше.
«Ми живемо досить далеко від школи — за понад три кілометри. Наявність „школярика“ для нас дуже зручна. Це можливість для дитини доспати та спокійно зібратися зранку», — каже мама десятикласника, який активно користується шкільним автобусом у коментарі LVIV.MEDIA.
Також адміністрація школи зазначає, що навіть із автобусами труднощі у доправлення дітей до школи все ж є. Наприклад, через те, що Славське у горах, шкільний автобус може проїхати не всіма вулицями.
Ті діти, які живуть там, досі змушені мінімум 20 хвилин сходити з гір пішки до найближчої зупинки автобуса.
Водій Юрій Греб у коментарі LVIV.MEDIA розповів, що раніше у громаді теж був шкільний автобус, проте він суттєво відрізнявся від того, який у Славську отримали зараз.
«Цей автобус він м’якший, легший та, загалом, вдосконалений. Він насамперед легший у керуванні та більш стійкий на дорозі», — розповідає чоловік.
Усі ці характеристики забезпечують основне — безпеку дітей.
- Дата публікації
Що кажуть діти
Одинадцятикласниця Євгенія розповідає у коментарі, що користується «школяриком» весь час свого навчання і в той період, коли автобусу не було, то було доволі складно.
«Якщо пішки, то мені йти десь хвилин 20, а автобусом значно швидше», — каже дівчинка.
Вона зазвичай їздить зранку о 8 ранку, а після уроків о 14:30.
Тест-драйв «школярика»
Журналістка LVIV.MEDIA скористалась шкільним автобусом Славської громади під час одного із обідніх рейсів.
Це саме той рейс, про який розповіла Євгенія, після 6 уроку, о 14:30. Дітей дійсно назбиралося дуже багато. Вони займають всі сидячі місця у транспорті.
До речі, всі вони дотримуються правил дисципліни та вітаються з водієм: це невід’ємна частина поїздки.
Під час руху автобусу стає також зрозуміло про що говорив водій, коли наголошував на «м’якості» та «маневрованості» автобуса. Гірською місцевістю транспортний засіб рухається дійсно дуже впевнено.
Програма від ЛОДА
На Львівщині завершили передачу 126 «школяриків», які закупили за контрактом 2022 року. Їх поставило акціонерне товариство «Черкаський автобус».
«У вересні 2022 року оголосили про процедуру закупівлі шкільних автобусів, вже 17 жовтня підписали контракт із переможцем тендеру. Це рекорд на Львівщині, до цього часу значно меншими партіями», — зазначив Орест Шуліковський у коментарі LVIV.MEDIA.
З цих автобусів 118 — звичайні «школярики», 8 — спеціалізовані, які обладнані для перевезення дітей з інвалідністю. Загалом здійснили 14 партій з постачання автобусів.
Окрім цих автобусів школи Львівщини ще потребують 80 автобусів, адже така ж кількість транспорту була віддана на потреби ЗСУ, автобуси треба закупити цього року. З них потребують 71 звичайних та 8 спеціалізованих автобусів.
Вартість одного складає 2,4 млн гривень, а спеціалізованого — понад 2,5 млн гривень.