Територію Львівської територіальної громади поділено на три зони, де діють різні ставки для об’єктів житлової нерухомості
Цьогоріч податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується фізичним особам — власникам нерухомості за 2022 рік.
Про це йдеться у роз’ясненні Головного управління ДПС у Львівській області.
Яка ставка податку
Ставка податку залежить від місця розташування (зональності) типу об’єктів нерухомості, однак не перевищує 1,5% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2022 року.
Територію Львівської територіальної громади поділено на три зони, де діють різні ставки для об’єктів житлової нерухомості.
У першій зоні діє ставка 1,5% і до неї входять такі населені пункти:
- м. Львів;
- смт. Брюховичі;
- смт. Рудне;
- м. Винники;
- м. Дубляни;
- с. Рясне-Руське;
- с. Малехів.
- Дата публікації
У другій зоні діє ставка 1%, до неї входять населені пункти:
- с. Гряда;
- с. Воля-Гомулецька;
- с. Підрясне;
- с. Лисиничі;
- с. Підбірці;
- с. Великі Грибовичі, ;
- с. Малі Грибовичі;
- с. Зашків.
Найменша ставка дії у третій зоні — 0,5%. Така ставка на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у таких населених пунктах:
- с. Збиранка;
- с. Зарудці;
- с. Малі Підліски;
- с. Ситихів;
- с. Завадів.
«Нежитлова нерухомість у Львівський територіальній громаді у 2022 році оподатковується за ставкою 1,5%. Розрахунок податку здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — зазначають у податковій.
Хто сплачує податок
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні особи у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової чи нежитлової нерухомості.
Податок сплачується для квартир площею понад 60 кв. метрів, будинків понад 120 кв. метрів та для різних типів о’ктів житлової нерухомості в понад 180 кв. метрів. Податок сплачується за кожен квадратний метр понад цю норму.
Зазначимо, що у 2023 році запроваджується нова форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Сплачувати податок не потрібно за нерухомість в окупованій частині України або у зоні бойових дій. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
Сплатити податок необхідно протягом 60-ти днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення у будь-якому банку або будь-яким зручним способом за реквізитами, вказаними у податковому повідомленні.
Нагадаємо, до місцевих бюджетів зросли надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на понад 160%. У березні 2023-го ці надходження становили 36,8 млн грн, що на 22,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.