Для створення квітки папороті митець використав колумбій, гарячу емаль, виноградний агат та титан
У Миколаєві Львівської області майстер-ювелір Олександр Мірошніков створив унікальну квітку папороті із поєднання колумбію та титану.
LVIV.MEDIA побувало в майстерні MIRO ART.
Для створення квітки папороті митець використав колумбій, гарячу емаль, виноградний агат та титан. За словами митця, щоб створити з титану таку красу, потрібно було багато експериментувати, адже цей метал дуже специфічний і не кожен може із ним впоратися.
Мистецтвознавиця Христина Береговська зазначила, що в такий непростий час для України ідея створити квітку папороті, яка говорить про певну архетипність української нації, вдало артикулюється сьогоднішніми подіями.
«Не випадково художник обрав дуже складний матеріал — титан, який потребує величезних зусиль і таланту», — сказала мистецтвознавиця.
За близько 30 років творчості митець Олександр Мірошніков став заслуженим майстром народної творчості повним кавалером нагород меморіального фонду Фаберже.
Попереду у нього багато планів та задумів. Він хоче показати через свої роботи українську душевність всьому світу.
Зазначимо, за давньою українською легендою, в купальську ніч молодий хлопець може знайти квітку папороті. У місці, де росте папороть, потрібно накреслити ножем навколо рослини коло, окропити її святою водою та чекати. Розквітає квітка папороті щороку лише в цю ніч. Впізнати її можна за сяйвом, яке вона випромінює.
Забрати квітку заважає різна нечиста сила, намагаючись налякати шукача. Піддавшись витівкам нечистої сили, хлопець втратить квітку, отримавши натомість тільки купу кісток і черепків, а потім заблукає в лісі.