Зараз на Львівщині проживає близько 354 000 переселенців
Львівщина впоралася із великою кількістю переселенців завдяки активності місцевого населення, волонтерському руху та об’єднання навколо спільної цілі.
Про це в інтерв’ю для LVIV.MEDIA розповів керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
За його словами, зараз на Львівщині проживає близько 354 000 переселенців.
«Розміщення [переселенців на Львівщині — ред.] зараз організовано по-іншому. Ми дали можливість почати навчальний процес, та в 95% випадків ми переселили людей зі шкіл і садочків. Люди й надалі проживають в не завжди пристосованих місцях, але це можливість тимчасового житла. Більше 25 об’єктів минулого року було відремонтовано. І ми беремо заклади [для ремонту — ред.] професійно-технічної освіти колишні», — розповів Максим Козицький.
Він висловив подяку благодійним фондам та інституціям, які брали на себе відповідальність та допомагали облаштовувати приміщення для переселенців.
«Якщо брати місця компактного проживання, то наразі понад 100 таких місць досі існує. Ми робимо все, щоб людям покращити там умови — це як гуртожитки, так і санаторно-курортні заклади, психоневрологічні диспансери, колишні пансіонати», — додав голова ЛОВА.
Також Максим Козицький прокоментував ситуацію із кишковою інфекцією, якою хворіли жителі модульних будиночків у Львові. Він зазначив, що ситуація із кишковою інфекцією, може статися не тільки у модульних приміщеннях.
«Вони можуть виникати в школах, садочках, лікарнях. Це питання правильної організації процесу харчування. Коли ми говоримо про модульні будиночки, то на початку війни це був для нас один із найкращих варіантів швидкого розміщення людей. Наразі вони досі функціонують, деякі з них поміняні на зимові будиночки. Це тимчасова можливість розміщення людей, а не можливість для них постійного проживання», — підкреслив Козицький.
Він також зазначив, що зацікавлений у тому, щоб на Львівщині залишилося «якомога більше людей тому, що люди — це основний ресурс і можливість для росту області».
«Я б хотів, щоб вони тут знайшли для себе роботу, яка б їм приносила гроші і задоволення. З іншої сторони, коли вони будуть знаходити роботу, діти будуть ходити в садочки і школи. Проблема в тому, що, якщо мама не знайшла роботу, а діти сидять з нею, то вони досі вчаться в планшетах, онлайн. Якщо би батьки їхні йшли на роботу, діти йшли би в школу. Це є соціальна адаптація — от чого ми прагнемо, не просто залишити людей, а дати їм можливість себе тут реалізувати. Для цього треба, щоб росла економіка, треба боротися за ВПО і боротися за створення робочих місць», — зазначив голова ЛОВА.
Він також додав, що потрібно робити все, що стосується безпеки, соціального захисту, навчання і медицини, щоб люди відчували, що про них турбуються.
«Потрібно створити ті умови, коли вони тут захочуть лишитися. Ми займаємося релокацією підприємств для того, щоб люди знаходили роботу. Ми говоримо „Інвестуйте у Львівщину“ для того, щоб збільшувати внутрішній регіональний продукт, для того, щоб людина знайшла робоче місце і могла прогодувати свою сім’ю», — додав Максим Козицький.
Повне інтерв’ю Максима Козицького дивіться на YouTube-каналі LVIV.MEDIA.
Нагадаємо, Львові підприємства, що виїхали з Краматорська, Покровська, Маріуполя та інших міст об’єдналися та разом шиють військову форму та взуття для бійців. На виробництвах працюють як переселенці, так і львів’яни.