Аналізи якості води включають визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води
Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну щомісяця здійснюють моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень.
Про це пишуть на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.
Йдеться про ділянки в межах української частини басейну р. Вісла (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Моніторинг проводять з метою узагальнення і аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсі.
Аналізи якості води включають визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води: вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів.
Так, у січні 2023 року найнижчі показники якості води виявили:
- у р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, важких металів, пестицидів тощо;
- у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
- у р. Марунька нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
- у р. Свиня нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.
Порівняно з попереднім звітним періодом (грудень 2022 р.) покращилася якість води у р. Полтва (с. Кам’янопіль), у верхів’ї р. Західний Буг, у р. Свиня (с. В’язова) та в р. Вишня (м. Мостиська, с. Черневе). В інших річках якість води суттєво не змінилася.
Нагадаємо, раніше екологи виявили у каналі на Стрийщині нафтопродукти.