На третю лінію фронту одразу після мобілізації можуть відправити лише досвідчених бійців
Мобілізованих не відправляють одразу на фронт. У зону бойових дій, на дальні лінії фронту, після мобілізації можуть відправити лише тих, у кого є бойовий досвід.
Про це в інтерв’ю радіо «Львівська хвиля» розповів начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко.
За його словами, на фронт одразу після мобілізації можуть відправити тих, хто має бойовий досвід.
«Можуть відправити в третю лінію для того, щоб людина побула там певний період, набула певних навичок, загадала щось. Але не одразу на „нуль“. Її можуть відправити на третю лінію», — наголосив Олександр Тіщенко.
Він додав, що також не відповідає дійсності інформація, що ніхто з працівників військкоматів не служить у війську. Наразі три тисячі людей з військових комісаріатів Львівщини служать на фронті.
«Це люди з рот охорони, безпосередньо з військкомату. У нас є загиблі та порені. Ці люди, які пішли з військкомату, вони також служать. Не може бути так, як кричать: „Давайте весь військкомат хай йде, вони мають досвід“. Піде весь військкомат, хто буде займатися справою? Три тисячі людей з військових комісаріатів, я вважаю, це багато», — акцентував Олександр Тіщенко.
- Дата публікації
Головний військовий комісар Львівщини зауважив, що попри те, що працівники військкоматів проходили служба та відвідували стрільби, їх теж одразу не кидають на передню лінію. Вони так само приїжджають на третю чи другу лінію, кілька тижнів там перебувають і тільки тоді можуть відправлятися на передову.
«У нас сьогодні, ми розуміємо, йдуть серйозні бойові дії. Мені багато хто розказує, що має права, я це все прекрасно розумію. Але коли сюди прийдуть буряти, як прийшли в Ірпінь і Бучу, хай їм розкажуть тоді, які є права і які у них є обов’язки. А вони питати не будуть і змусять ще й воювати проти своїх. Може це жорстко, але це правда. За час повномасштабного вторгнення я сам був безпосередньо 3-4 рази в зоні ведення бойових дій і проїжджав ці селі й зірвані мости, це треба нашим львів’янам туди на екскурсію», — зазначив Олександр Тіщенко.
Нагадаємо, повістки можуть роздавати будь-де — в громадських закладах, в транспорті тощо. Це можливо, оскільки в державі діє воєнний стан. Воєнний стан передбачає, що кожен громадянин України має носити при собі обліковий військовий документ — це або приписне, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення.