За виручені на аукціонах кошти вдалося відправити бійцям на передову необхідне обладнання та профінансувати протезування двом пораненим жінкам зі сходу України
Команда проєкту «Ми і Світ» Благодійного фонду Козицького, створена після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, протягом 2022 року організувала 10 мистецьких проєктів та аукціонів у восьми країнах світу й у Львові.
Про це повідомили на сторінці проєкту у Facebook.
Однією з головних місій цього Фонду є промоція українського сучасного мистецтва у світі. Зокрема, виставки відбулись у Львові, Берліні (Німеччина), Відні (Австрія), Парижі (Франція), Римі (Італія), Празі (Чехія), Торонто (Канада), Варшаві (Польща), Чикаго (США). Водночас до проєкту долучились 96 митців з 15 областей України та Криму.
«Кожна виставка мала свою тематику, референси на актуальні події, які відбувалися, через які художники прорефлексували і зобразили те, що відчувають під час сирен та обстрілів, у своїх творах. Всі художники у нас з різних областей України. Є ті, хто втікав з Маріуполя, а вся їх спадщина згоріла. Є ті, хто пройшов фільтраційні табори. Є й місцеві художники, зі Львова», — розповіла у коментарі LVIV.MEDIA Христина Береговська, креативна директорка, кураторка Благодійного фонду Козицького.
Загалом публіці було представлено 331 твір сучасного українського мистецтва, 115 з яких було реалізовано на аукціонах. За виручені кошти вдалося відправити бійцям на передову необхідне обладнання та профінансувати протезування двом пораненим жінкам зі сходу України.
- Дата публікації
Крім того, п'ятеро студентів з Маріуполя, Нової Каховки, Краматорська та Томаківки отримали річну іменну освітню стипендію Зіновія Козицького для навчання у Львівській національній академії мистецтв. Водночас двоє учнів отримали півторарічну освітню і соціальну стипендії Професійного центру святого Івана Боско.
«Ми на практиці показали, як мистецтво може повертати людей до життя. Як це було у часи бароко, ренесансу, під час Першої та Другої світових воєн, як наші художники робили подібні речі будучи в еміграції. Власне проєкт «Ми і Світ» називається так через те, що схожий проєкт у ті часи був створений у Канаді. Він допомагав постраждалим митцям і постраждалим українцям. Ми оживили і актуалізували цю назву», — зазначила Христина Береговська.
Додамо, що на 2023 рік вже заплановані нові виставки у Швейцарії, США, Австралії, Ізраїлі, Великій Британії, Туреччині та Італії.
Нагадаємо, у паризькому Луврі запустять україномовний аудіогід.