У всіх районах Львівщини працюють консультативно-координаційні центри, у яких люди, які перебувають у кризових ситуаціях, можуть безкоштовно отримати допомогу психологів.
Для цього необхідно зателефонувати на Гарячу лінію Львівської області за номером 112. Оператори нададуть інформацію про адресу та номер телефону консультативно-координаційного центру у вашому районі.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
З початку повномасштабної війни Львівська ОВА спільно з партнерами та волонтерами подбала, щоб психологи допомагали всім, хто цього потребує, на Головному залізничному вокзалі Львова. Насамперед мова про людей, які приїхали з епіцентрів бойових дій.
- Дата публікації
Натомість сім’ї захисників можуть отримати консультацію психолога в Офісі підтримки родин військовослужбовців. Він працює у Львові, на вулиці Коперника, 17. Дзвонити можна цілодобово за контактним номером телефону: +38 068 260 68 15. Всю цю допомогу на Львівщині надають безплатно.
Якщо ж у вас нема можливості звернутися до психолога, то є декілька порад від фахівців, які допоможуть опанувати себе і діяти з холодним розумом:
- Подбайте про фізичну безпеку – свою та своїх близьких. Якщо лунає сигнал тривоги, йдіть в укриття. Візьміть зі собою воду, їжу, теплий одяг, ліхтарик, свічки, сірники, повербанк, заряджений телефон, радіо на батарейках. Також прихопіть предмети, які вас заспокоюють. Діти, наприклад, можуть взяти улюблену іграшку.
- Випишіть на аркуші паперу основні номери телефонів, які вам потрібні, – рідних, друзів, лікаря, – і носіть їх зі собою. Ви зможете додзвонитися до близьких, якщо у вас не буде мобільного зв‘язку, але він буде в когось іншого. Аналогічні списки + ІПБ та адресу напишіть і покладіть в кишеню дитині.
- Робіть вправи для зниження стресу – дихальні, фізичні, коротку медитацію, майндфулнес, вправи для розслаблення м'язів тощо.
- Підтримуйте себе та оточуючих. Коли ми підтримуємо інших, психологічно легше стає і нам. Сфокусуйте увагу на тому, що ви можете робити тут і тепер.
- Дозвольте собі проявляти емоції та просити про підтримку.
- Черпайте новини з достовірних та перевірених джерел – офіційні сторінки вищих органів влади, сторінки органів місцевої влади, ЗМІ, які дотримуються стандартів журналістики. У жодному разі не довіряйте інформації, яка подається надмірно емоційно і після якої у вас виникає відчуття, що «це кінець». Також не вірте тим новинам, у яких нема посилання на надійне джерело.
Подбайте про своє психічне здоров’я. Нам ще відбудовувати велику європейську країну – країну вільних, мужніх та мудрих людей
голова Львівської ОВА Максим Козицький
Нагадаємо, львівські поліцейські нагадали, що таке булінг та куди потрібно звертатися по допомогу. Ознайомитись із цим можна за посиланням.