У львівські гуртожитки радять селити лише вакцинованих студентів. Що кажуть виші

Львівські університети прокоментували це рішення.

У Львівській облдержадміністрації вирішили, що невакцинованих від коронавірусу студентів не варто селити у гуртожитки. Таку рекомендацію дала комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій керівникам вищим навчальних закладів.

Вважають, що охочі жити у гуртожитку мають пройти повний курс щеплень.

Lviv.Media поспілкувалося про це із представниками Львівського національного університету імені Івана Франка та Українського католицького університету.

“Взагалі ми прийняли подібне рішення ще декілька тижнів тому, до сьогоднішнього рішення ЛОДА, керуючись іншою мотивацією.  Ректорат виступає за очне навчання, а воно рекомендоване хоча би із показником 70% вакцинованих студентів. Тому ми також рекомендуємо студентам пройти повний курс вакцинації до початку навчального року.Серед викладачів працівників у нас вже досягнутий результат у рекомендованих 80% вакцинованих. Так, було прийняте рішення, про те, що ми будемо стимулювати та підтримувати ініціативу, аби на кампус та в колегіуми поверталися вакциновані студенти. Проблема в тому, що близько половини мешканців колегіумів — першокурсники, найчастіше неповнолітні, які поки не можуть бути вакцинованими. Також ми зважаємо на медичні протипоказання вакцинації”, — розказав Lviv.Media керівник колегіуму УКУ отець Юрій Козловський.

 А у положенні про організацію  протиепідемічних заходів у Колегіумі УКУ наголошують:

“З метою створення безпечного середовища для студентів та студенток, які проживають в Колегіумі УКУ, обов’язковою є вакцинація від SARS-CoV-2 мешканців Колегіуму, за винятком осіб, які ще не досягли 18-річного віку”.

Свою позицію нам пояснили і в ЛНУ імені Івана Франка.

Кажуть, що поселення студентів у їхні гуртожитки буде відбуватися за звичною процедурою, оскільки рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівщини має лише рекомендаційний характер.  

"Сьогодні не існує нормативно-правових документів чи вимог, які б надавали пріоритетність у праві на поселення студентам чи абітурієнтам, які були вакциновані. Варто зазначити, що вакцинація в Україні носить добровільний характер. Випадки відмови у поселенні в гуртожитки невакцинованих студентів є порушенням їх прав", - пояснив голова Профкому студентів Франкового університету Микола Спересенко.

Водночас, сказав він, профспілкова організація студентів та аспірантів університету і Студентський уряд виступили з ініціативою відкриття двох пунктів масової вакцинації студентів: головний корпус Університету та Гуртожиток 2.

"Відповідне звернення було направлено в управління охорони здоров'я  ЛМР", - сказав Спесеренко.

Також за ініціативою студентської профспілки та Ректорату студенти зможуть від п'ятниці добровільно здійснювати вакцинацію (Pfizer та Moderna) у 10-ій міській лікарні (вул. Бой-Желенського, 14) за умови наявності укладеного договору з сімейним лікарем цієї лікарні.

Нагадаємо, в Україні сьогодні продовжили адаптивний карантин до жовтня.