Золочівський районний суд визнав винним чоловіка, який вдарив працівницю Золочівської міської ради за виклик поліції. Однак через давність справи суд звільнив обвинуваченого від призначеного покарання.
Про це Lviv.Media стало відомо із матеріалів справи № 445/434/20.
Встановлено, що у листопаді 2019 року на пл. Вічевій чоловік у ході словесного конфлікту вдарив провідного спеціаліста-юриста Золочівської міської ради під час виконання ним службових обов’язків.
"Маючи прямий умисел на спричинення тілесних ушкоджень, умисно завдав потерпілій один удар лівим кулаком в обличчя, внаслідок чого спричинив потерпілій тілесне ушкодження у виді рани у середній частині слизової оболонки верхньої губи", — йдеться у вироку суду.
За словами потерпілої, виконуючи доручення заступника Золочівського міського голови, вона вийшла на пл. Вічеву, 1 для перевірки факту наявності будівельних робіт на земельній ділянці на вказаній площі. На цій ділянці було заборонено проведення будь-яких будівельних робіт.
Однак, виявивши, що на ділянці проводять земельні роботи, працівниця міської ради вирішила зателефонувати на лінію "102". Під час дзвінка обвинувачений підійшов до потерпілої, при цьому знімаючи на камеру все, що відбувалось. Коли вона спробувала відвернутись від відеозйомки, чоловік вдарив її по обличчі.
Обвинувачений у суді повідомив, що на ділянці, яка перебуває у його користуванні, він не проводив будівельних робіт, а облагороджував ділянку. Також він зазначив, що періодично працівники міськради повідомляли на нього у поліцію та провокували конфлікти.
Він розповів, що після приходу працівників міськради почав вести відеозйомку, під час якої потерпіла почала штовхати чоловіка та розбила йому телефон. Тож він, відмахуючись від посягань, теоретично міг рукою зачепити її. Обвинувачений у суді стверджував, що не мав наміру навмисно спричинити потерпілій тілесні ушкодження.
Однак суд спростував його показання. Зокрема, серед доказів були свідчення свідків, які розповіли, що чоловік вдарив працівницю міськради кулаком, та висновок медиків про отримані тілесні пошкодження.
Також суддя не вбачав обставин, що пом’якшують вину, адже обвинувачений не висловлював жалю з приводу скоєного та готовності нести покарання.
Таким чином, суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 ККУ, та призначив йому покарання у виді штрафу розміром 850 гривень. Однак у зв'язку із закінченням строку давності, суд звільнив обвинуваченого від призначеного покарання.
Читайте також: