Територію навколо храму впорядкують, включно з цвинтарем ХVІІІ-ХІХ століть
У селі Підгірці, що на Львівщині, відновлять дерев’яну церкву ХVІІІ століття, яка згоріла у 2006 році.
Про це повідомляє Львівська ОВА.
Відповідний Меморандум про відбудову церкви підписали сьогодні, 13 липня. Крім того, на базі храму планують відкрити музей давніх ікон.
Згідно з документом, окрім церкви, також планують відбудувати і дерев’яну дзвіницю початку ХІХ століття та кам’яні брами початку ХХ століття. Територію навколо храму впорядкують, включно з цвинтарем ХVІІІ-ХІХ століть. Експонати і збережені елементи згорілої церкви у новостворений музей передасть громадська організація "Підгірці-Шолом".
"Зараз українська культурна спадщина як ніколи важлива. Маємо не лише її берегти, але й відновлювати, де є така можливість. Церква святого Михаїла в Підгірцях згоріла ще у 2006 році. І це стало великою втратою для української культурної спадщини — ми не лише втратили унікальну пам’ятку національно значення — змінилося сприйняття всього Підгорецького архітектурного ансамблю", — зазначив під час підписання Меморандуму начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Балансоутримувачем церкви стане Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.
"Тепер навколо ідеї відбудови цієї церкви згуртувалося дуже багато небайдужих та ініціативних людей. Бажання її відновити вже висловили Львівська політехніка, Львівська національна галерея мистецтв та громадська організація "Підгірці-Шолом". Громада села Підгірці і місцеве духовенство також є дуже активними. Тому сьогодні ми всі разом підписали Меморандум, який визначає, які зобов’язання бере на себе кожна зі сторін, щоб відновити цю унікальну пам’ятку", — додала директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
ДовідковоЦерква святого Михаїла була пам’яткою архітектури національного значення. Вона згоріла у 2006 році за нез’ясованих обставин: на її місці залишився лиш фундамент у вигляді хреста. Впродовж віків ця церква була осередком духовного та культурного життя с. Підгірці. Точна дата її спорудження невідома, знаємо лише, що в 1720 році її перебудували. Унікальність цієї пам’ятки, передусім, у тому, що вона була важливою складовою Підгорецького архітектурного ансамблю: як з погляду архітектурно-мистецької цінності, так і через своє історико-культурне походження (споруджена за часів В. Жевуського, польського політичного та державного діяча, мецената та колекціонера).