На Львівщині зафіксували ріст захворюваності на гострі кишкові інфекції. Він зріс на 30%, якщо порівнювати з тим самим періодом минулого року. Про це повідомляє Суспільне.
"Львів'яни звертаються за медичною допомогою. Що таке кишкова інфекція? Це людина, яка має якісь скарги і вона звертається до свого сімейного лікаря. Той це реєструє і подає в звітність. Так само є багато випадків серед внутрішньо переміщених людей, особливо в укриттях й регіонах. Але не завжди вони всі можуть звернутися за якісною медичною допомогою", — зазначила вірусологиня Оксана Пушкарьова.
Медик каже, що є багато людей, які зараз не можуть дотримуватися правил харчування та особистої гігієни. Крім того піднялася температура повітря, яка сприяє розвитку кишкових інфекцій. Коли взимку харчові продукти могли перебувати на вулиці, вони не псувалися. Сьогодні ж, для того, щоб вони не псувалися треба відповідні умови.
"Але ж ми знаємо, аби подолати кишкову інфекцію, потрібно банально мити руки, вживати чисті продукти харчування, які зберігаються у відповідних температурних умовах", — доповнила лікарка.
Водночас кількість захворювань на коронавірус в рази зменшилась. За словами лікарки, це пов'язано з тим, що є лише локальні спалахи інфекцій. Крім того, зараз на Львівщині немає великих скупчень людей — масові заходи скасовані, всі школи перейшли на дистанційне навчання. А дуже часто всі інфекційні захворювання спочатку поширюються серед дітей шкільного або дошкільного віку.
"Але основний фактор зменшення (кількості захворювань на коронавірус — ред. ) — навіть якщо є випадки захворювання, воно перейшло в легший перебіг. А в легкий перебіг респіраторного захворювання людина просто має перебувати вдома, вона вже не звертається нікуди, не тестується", — каже вірусологиня.
Крім того, є ще й повітряно-краплинні інфекції. В укриттях, наприклад, аби не поширювалися кишкові інфекції, вистачить того, щоб люди мили руки й не вживали брудних продуктів. Повітряно-крапельні інфекції добре поширюються серед людей і єдиний спосіб боротьби з ними — вакцинація.
"Кір, краснуха, паротит, поліомієліт, дифтерія. Щодо останньої — це дуже важке захворювання, бо воно дає 50% смертності. Але коли прийшла вакцинація, то ми зараз бачимо десь поодинокі випадки захворювання", — розповіла Оксана Пушкарьова.
Якщо ж ви захворіли, треба пам'ятати, що у такому випадку краще лишатися вдома, аби не заражати інших. Якщо треба кудись вийти, варто правильно носити маску та мити руки.