Львівщина долучається до створення стратегії відновлення культурної спадщини України

Уряд розпочав роботу над створенням стратегії відновлення культурної спадщини України. Львівщина також долучилась до ініціативи. Зокрема, наша область за допомогою громадських ініціатив та громад з перших днів повномасштабного вторгнення докладала зусилля для захисту таких пам’яток. Про це повідомляють у Львівській ОВА.

"Зараз найголовніше наше завдання — активно нарощувати співпрацю з міжнародними організаціями, щоб залучити для збереження архітектурних пам'яток якомога більше фінансового ресурсу. Зокрема, з польським інститутом Polonika продовжуємо реставрацію храму у Зарудцях. Ведемо перемовини щодо встановлення пожежної сигналізації на чотирьох об’єктах культурної спадщини", - розповіла директорка департаменту архітектури та містобудування Олена Василько. Олена Василько.

Також в області організували серію практичних семінарів для пам’яткоохоронців, керівників установ, які опікуються спадщиною, архітекторів районів та громад. Це виїзні тренінги від фахівців на тему пожежної безпеки. Декілька таких тренінгів вже відбулося, один із них – у церкві Параскеви П’ятниці у Львові.

Окрім того, у Львівській області продовжують спільно з "Skeiron" оцифровувати культурну спадщину, створюючи 3D-моделі об’єктів зі списку ЮНЕСКО та інших пам’яток області. Наразі готовими є 7 таких моделей, невдовзі з'явиться 8 модель.

"Якщо є звернення від інших архітекторів, то ми сприяємо в отриманні інформації та доступу, щоб якнайбільше пам’яток мали готові 3D-моделі, за якими їх легко можна буде реставрувати, в разі пошкодження чи знищення. Ми також вдячні Фонду Нагірних, з якими в межах ініціативи Центру порятунку культурної спадщини з початку березня співпрацюємо у забезпеченні пам’яток захисними матеріалами. Сподіваюся, нам разом вдасться реалізувати проєкт з оцифрування всіх храмів, які в нашій області збудовані за проєктами архітекторів Нагірних. Бо маємо таку амбітну ідею", - зазначила Олена Василько.

Повідомляється, що управління охорони культурної спадщини організовує публічні лекції на тему стилів української архітектури, а також допомогу громадам у дерадянізації культурного простору.

Нагадаємо, підприємців, які переїхали на Львівщину, запрошують взяти участь в опитуванні. Результати опитування допоможуть зафіксувати основні проблеми та потреби для відновлення повноцінної експортної діяльності переміщених підприємств.