Вчителька-пенсіонерка проводить уроки адаптації для діток-переселенців на Львівщині

Попри те, що Надія Яворська вже на пенсії, жінка вирішила присвятити свій вільний час дітям, які потребують допомоги

На Львівщині кількість переселенців, які змушені були полишити домівки після повномасштабного російського вторгнення, сягає 274 тисяч людей, серед яких чимало 75 тисяч - діти. Вони знайшли прихисток у різних частинах області, зокрема й у Стрілківській громаді Самбірського району, територія якої повністю розташована у горах.

Історію про адаптацію дітей внутрішньо переміщених українців у гірських селах оприлюднила Львівська ОДА з посиланням на місцеве районне видання "Ваш Голос Прикарпаття".

Зокрема, до допомоги маленьким українцям долучилась Надія Яворська, вчителька зі старовинного гірського села Мшанець, перша згадка про яке датується ще 1446 роком.

"Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують", - розповідає пані Надія. 

Вчителька працює над проєктом дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. В його рамках проводять уроки неформальної освіти, куди долучають як дітей місцевих мешканців, так і маленьких українців, що евакуювались з зони бойових дій. 

"Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками", - зауважують в ЛОДА.

Для фахової роботи з дітьми досвідчена вчителька і сама пройшла відповідне навчання, аби відповідати усім кваліфікаційним вимогам. Всього у групі, якою опікується Надія Яворська, налічується 23 дітей. Особливість уроків полягає у їх некласичній формі, адже діти різного віку займаються в одній групі. Метою уроків є адаптація та інтеграція діток у нове середовище.

"До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик", - пишуть про діяльність пані надії журналісти з "Ваш голос Прикарпаття".

Нагадаємо, як повідомляв Lviv.Media, в історико-краєзнавчому музеї Самбора діти молодшого шкільного віку виготовляли обереги у кишеню для військових, які боронять країну на передовій.