Розповідаємо, чому був дефіцит та зростання цін на пальне
На автозаправках Львівщини декілька днів тому спостерігався дефіцит палива. Водночас у Львівській обласній військовій адміністрації зазначають, що наразі з паливом немає проблем, а ситуація на заправках стабільна. Про це повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.
"Юридичні особи працюють за договорами з АЗС, закупляють картки і отримують паливо у потрібній кількості. Об’єкти критичної інфраструктури теж забезпечені паливом повністю. Щодо фізичних осіб, так, ми спостерігаємо черги, як виникають через те, що водії розраховуються готівкою. Ситуація схожа на ту, яка була у перші дні повномасштабної війни. Люди побачили черги і переживають, що палива не буде, насправді це не так" — зазначив Юрій Бучко.
Він додав, що вчора спільно з керівником департаменту дорожнього господарства спілкувались з регіональними керівниками та менеджерами заправних станцій і є певні проблеми в логістиці, адже зараз нафтобази перепрофільовуються на поставки з Європи.
“У зв'язку з бойовими діями порушені прямі поставки палива, зокрема не має поставки з Кременчуцького заводу. Але зараз трейдерами напрацьовуються механізми постачання з країн Європи і дефіцит, який є на певних АЗС вирішиться найближчими днями. Окрім того, ЛОВА спільно з Урядом та польськими колегами домовились про проїзд транспортних засобів, які перевозять паливо через кордон поза чергою” – додав Юрій Бучко.
Щодо вартості палива, ціни зросли з декількох причин: зменшення кількості поставок та довший маршрут довезення. Крім того, ціни на паливо на АЗС регулюються Постановою Уряду, де вказана допустима сума націнки і відповідно кінцева готівкова ціна. Однак дрібний гурт і гурт регулюють виключно АЗС.
Додамо, Кабінет міністрів підвищив торговельну надбавку на дизпаливо та бензини на 40% та 42,8%. Таке рішення Уряд прийняв, аби запобігти дефіциту палива. Водночас уряд пообіцяв протягом тижня вирішити питання з дефіцитом пального на АЗС.