Де переселенцям знайти роботу на Львівщині

Знайти роботу на Львівщині реально

Багато вимушено переселених осіб, які прибувають на Львівщину, переживають не тільки про те, де жити, але й про те, де працювати. Як знайти роботу у області розповідає начальниця відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості Ольга Нагірняк.

Перш за все вимушено переселені люди можуть звернутися за роботою до районних центрів занятості або до філій Львівського обласного центру зайнятості.

Також з вакансіями можна ознайомитися на сайті Львівського обласного центру зайнятості. Також уся актуальна інформація розміщена на сторінці Львівської обласної служби зайнятості.

"Сьогодні ми у Facebook розмістили вакансії з наданням житла. Можна їх знайти як у соцмережах, так і у філіях Львівського обласного центру зайнятості. Якщо ж немає доступу до інтернету — дзвоніть нам за номером (032) 245-05-45 або 096 682 51 83 (до 19 години). На час воєнних дій роботу пропонуємо усім, незважаючи на те, чи має людина трудову книжку чи ні", — каже Ольга Нагірняк.

Щоб знайти нову роботу, переселенцям необов'язково розривати трудову угоду з попереднім роботодавцем. А ще центр зайнятості пропонує роботу на волонтерських засадах. Наприклад, у Славській територіальній громаді деякі готельні комплекси пропонують роботу кухарям та покоївкам. Хоч там і не висока зарплата, та людина може безкоштовно там проживати та харчуватися.

Для того аби влаштуватися на роботу, потрібен хоча б паспорт. Якщо у біженця немає жодних документів — йому допоможуть їх відновити.

"Вакансій багато, і всі професії різноманітні: швачки, прибиральники,слюсарі, електрики, інженери, медики, продавці та працівники готельно-ресторанної справи. Перерахувати всі вакансії дуже складно", — наголошує посадовиця.

Водночас після початку війни кількість вакансій хоч і зменшилась, але не сильно. З 4000 тисяч вакансій, лишилося 3255. Це пов'язано з тим, що наразі не всі підприємства області відновили свою діяльність, а деякі власники бізнесу переїхали за кордон.

Додамо, в Україні створили платформу для волонтерів “Робота в тилу”. Вона допомагає знайти заняття тим, хто може волонтерити, а волонтерам — охочих долучитися до справи.